جشنواره فیلم کوتاه تهران روز جمعه آغاز می شود
کد مطلب : 13527

با حضور هشت فیلم از مرکز گسترش؛
جشنواره فیلم کوتاه تهران روز جمعه آغاز می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از جمعه ۱۸ آبان ماه در پردیس سینمایی ملت آغاز به کار خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه برگزار می شود.
در این دوره از جشنواره، هشت فیلم از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بخش های مختلف مستند، پویانمایی و فیلم های تجربی به رقابت با دیگر آثار خواهند پرداخت.
«جاده های برفی» به کارگردانی هایده مرادی و «لوتوس» ساخته محمدرضا وطن دوست در بخش مستند حضور دارند و «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی، «روباه» به کارگردانی صادق جوادی، «سینک» ساخته محبوبه کلایی، «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان در بخش پویانمایی این فستیوال رقابت می کنند.
رئال انیمیشن «پسر دریا» ساخته عباس جلالی یکتا و «لاوراتوآر» به کارگردانی علی همراز و تهیه کنندگی محمد کارت هم در بخش فیلم های تجربی جشنواره فیلم کوتاه نمایش داده خواهند شد.
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تفاوت این دوره را نسبت به دوره های پیشین در حوزه بین الملل می داند. در این دوره از جشنواره برای اولین بار بازار بین المللی فیلم کوتاه برگزار خواهد شد و حدود ۴۰ میهمان خارجی در این فستیوال حضور خواهند داشت.
همچنین نزدیک به پنج هزار و صد فیلم بین المللی به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که در نهایت شصت و هفت فیلم برای رقابت در بخش بین الملل انتخاب شدند.
مراسم اختتامیه این جشنواره روز ۲۲ آبان ماه ساعت ۱۸ در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود. بزرگداشت دکتر احمد الستی و تقدیر از اشکان اشکانی فیلمبردار سینما بخشی از مراسم اختتامیه خواهد بود.
اسامی فیلم های پذیرفته شده در بخش های مختلف جشنواره به شرح ذیل است.

بخش مستند
هیئت انتخاب بخش مستند متشکل از پژمان مظاهری‌پور، شیرین برق‌نورد و مهدی گنجی، از میان ۲۵۸ فیلم ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۲۸ فیلم را برای شرکت در بخش مستند سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب کردند.
– ۵۵F/ ناصر ناصرپور/ خرم آباد
– داستان عروسکها/ سیدمصطفی فخاری نیری/ یزد
– اهل آب/ آزاده بی زارگیتی/ تهران
– جاده‌های برفی/ هایده مرادی/ تهران
– زندگی روی خاکریز/ حجت طاهری/ نورآباد
– کُنسِرسیوم/ ضیا حاتمی/ اهواز
– قارشلق/ رضا غلامی مطلق/ بجنورد
– پرنده آزادی/ فرهاد بهبهانی/ بهبهان
– این خانه‌ی تو نیست/ میثم پورجعفری کسمایی/ رضوانشهر
– داستان فیکا و فیدان/ دلاور دوستانیان/ قزوین/ برگزیده شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان
– آشنگ/ محمدصادق اسماعیلی/ کرمان/ برگزیده شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان
– ۳۳۰ سی سی خاطره/ الهام معروفی/ اراک
– جوکر/ سجاد ایمانی/ نورآباد ممسنی/ برگزیده پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان
– بی سرزمین‌تر از باد/ غلام‌رضا جعفری/ اصفهان
– بی‌گدار/ علیرضا دهقان/ تهران
– ضحاک/ محمدعلی هاشم‌پور/ بابل
– فنس/ ابراهیم فرمانی/ همدان
– برج رادکان/ حجت حیدری و احسان ملازاده/ مشهد
– لوتوس/ محمدرضا وطن دوست/ ساری
– آرزلار آغاجی/ مهدی شاداب و مریم صبوری/ اردبیل
– لگراند/ علی شاه محمدی/ تهران
– جام در آفساید/ فرهاد دورودگر/ تهران
– بهای خون/ مرجان خسروی/ شهرکرد
– صف سلام/ هادی آفریده/ تهران
– خواب فرش/ الهام حسامی/ تهران
– دیده‌بان و بانو/ محمد صفا/ تهران
– شهر زیبای من/ الهام آقالری/ تهران
- فرزند/ رضا فخاری/ تهران

بخش پویانمایی:
هیئت انتخاب بخش پویانمایی متشکل از سعید توکلیان، روانبخش صادقی و علی نوری‌اُسکویی، از میان ۱۴۴ فیلم ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۲۱ فیلم را برای شرکت در بخش پویانمایی مسابقه سینمای ایران جشنواره سی‌وپنجم انتخاب کردند.
چشم‌انداز خالی / علی زارع قنات نوی / شیراز
درون یک چارچوب / جعفر صیادی / زنجان (برگزیده شصت‌و‌یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – اردبیل)
نفت و خون / کاوه سیستانی / شیراز
آلفابت / کیانوش عابدی / تهران
روباه / صادق جوادی / تهران
یکی بود یکی نبود / مهین جواهریان / تهران
بدو رستم بدو / حسین ملایمی / تهران
پالیزار / امیرحسین رحیم‌زاده / کاشان
یین و یانگ / علی علیزاده / تهران
چراغی بیافروز / ارشاد رهبرصبح‌خیز / تهران
پَر / هادی امیری، رها فرجی / همدان
منو ببین! / رضا مهرانفر / تهران
بالزی / سیدمحسن پورمحسنی شکیب / رشت
فصل انگورها / فرزانه قبادی / تهران
دیده بان / نرگس رستمی‌معز / همدان (برگزیده شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – ملایر)
سنگهای سپید / فاطمه حسنی / قم
قطار / جواد مطوری / تهران
قهرمان / کیانوش عابدی / تهران
گرگم و گله می‌ برم / امیرهوشنگ معین / تهران
ماهیگیر و بهار / سیدحسن سلطانی / تهران
سینک / محبوبه کلایی / تهران

بخش تجربی
هیئت انتخاب بخش تجربی متشکل از سعید شاه‌حسینی، آبتین مظفری و تیام یابنده، از میان ٢٠٩ فیلم ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ١۵ فیلم را برای شرکت در بخش تجربی سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب کردند که اسامی آن به شرح زیر است:
– تراداد/ محدثه تیموری/ اصفهان
– دخمه/ علیرضا ربیع مقدم/ تهران
– کپسول/ محمدمهدی رسولی/ تهران
– زندگی لزج/ محسن مهری دروئی/ قزوین/ برگزیده شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان
– ترجمه‌ی افول/ محمدجواد عبداله‌زاده/ تهران
– پسر دریا/ عباس جلالی یکتا/ تهران
– تقدیم به سانسور/ نیما حسندخت/ تهران
– دو از پنج/ نرگس نیک سیرت/ تهران
– ارشیا/ پویا هاشمی/ کرج
– مخلوق/ مهراد شاهی/ تهران
– وارونگی/ امیرحسین ریاحی/ شهرکرد
– سینساید یا هیچکس باور نمی‌کنه ولی پلیسا بی‌خودی افتادن دنبال من/ عطا مجابی/ قزوین
– بالین/ احسان شادمانی/ شیراز/ برگزیده شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان
– هلی شات/ ایرج کیانیان/ اراک
– نبودن/ پویا رضی/ تهران
– لاوراتوآر/ علی همراز/تهران