لطیفی: بخش خصوصی، جشنواره « زنده رود» را جاودانه می کند
کد مطلب : 11087

لطیفی: بخش خصوصی، جشنواره « زنده رود» را جاودانه می کند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون گفت: برگزاری جشنواره ای مانند فیلم کوتاه و مستند زنده رود می تواند زمینه رشد و پویایی کشور را ایجاد و ایده پرداز مدیران و مسئولان باشد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی "، محمدحسین لطیفی صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند زنده رود که درمجتمع مطبوعاتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: شهر اصفهان یکی از شهرهای شاخص کشورمان در زمینه هنر است که ساخته های دست هنرمندانش در بسیاری از نقاط جهان همچون چین و سمرقند رفته و اعتبار و اصالت آنان را به رخ جهانیان کشیده است.
وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره های فیلم نقاط قوتی در مسیر فیلمسازی است و بدون تردید اصفهان در زمینه برگزاری چنین جشنواره هایی پیشتاز بوده و امیدوارم جشنواره زنده رود هم با جلب نظر و توجه بخش خصوصی، در شناسایی استعدادها و گشودن راه برای شناخته شدن آنها موثر باشد.
وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای پایداری جشنواره زنده رود و نپیوستن آن به فهرست جشنواره های پایان یافته پیشین وجود دارد، گفت: متاسفانه بعد از برگزاری هر انتخابات در کشور ما تا ۸ الی ۹ ماه جابجایی های متعدد و اثرگذاری در بخش های مختلف تمامی سازمان ها و ارگان ها اتفاق می افتد و این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی در زیرساخت های هر بخش می شود، اما چون به خوبی می دانم که یک انرژی قابل توجهی در بخش خصوصی برای راه اندازی جشنواره زنده رود وجود دارد، این امید را دارم که این جشنواره بتواند سرنوشتی مشابه جشنواره های دولتی پیدا نکرده و گرفتار کوته بینی های مختلف نشود. مسلما بخش خصوصی در راه اندازی چنین جشنواره ای دارای اهدافی بلند مدت است و چون با چنین چشم اندازی به این عرصه وارد شده براحتی هم از میدان به در نخواهد رفت.
لطیفی با اشاره به اینکه در میان جوانان اصفهان استعدادهای قابل توجه و چشمگیری در عرصه فیلمسازی وجود دارد گفت: مسلما پرورش چنین استعدادهایی به حضور هنرمندان و فیلمسازان برجسته و بزرگ در کنار این جوانان نیازمند است، و این وظیفه مسئولین یک استان و یک شهر است که مقدمات و جذابیت های لازم را برای حضور این هنرمندان در شهرشان فراهم کنند.
وی ادامه داد: این مسئله تاثیر قابل توجهی در معرفی یک شهر دارد و می تواند عامل جذب توجه و حامیان مالی به سوی آن باشد.
وی در پاسخ به این سوال که مهاجرت فیلمسازان جوان به پایتخت چه نقشی در ارتقاء سطح کیفی کار آنان و قدم زدن در مسیر حرفه ای شان دارد عنوان داشت: مسلما وقتی فیلمسازی می داند که اگر به تهران برود می تواند از همین فردا عملکرد بهتری در زمینه کاری اش داشته باشد باید برود و فرصت را از خودش نگیرد، اما این هم انصاف نیست که این مهاجرت همیشگی باشد و موجب قطع ارتباط کامل او با شهر خودش بشود. مثلا اگر کارگردان های برجسته ای همچون کیومرث پوراحمد، رسول صدرعاملی و اصغر فرهادی هر کدام ورک شاپ ۱۵ روزه ای را در اصفهان در طی هر سال برگزار کنند، این موجب ایجاد پیوند آنان با جوانان مستعد شهرشان خواهد شد.