برگزیدگان نخستین جشنواره ایران ساخت معرفی شدند
کد مطلب : 11086

برگزیدگان نخستین جشنواره ایران ساخت معرفی شدند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
انتخاب و داوری آثار ارسال شده به نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت که از ۱۶ تا ۱۸ دی ماه در بخش های ادبیات، رسانه های شنیداری، دیداری ،دیجیتال و هنرهای تجسمی برگزار شد، از سوی یک گروه ۵ نفره تخصصی در هر بخش انجام و درمرحله دوم، سه نفر اول تا سوم در دو سطح حرفه ای و مردمی توسط هیات داوران به عنوان برگزیدگان جشنواره در هر بخش معرفی شدند.
برگزیدگان نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت به شرح ذیل است:
برگزیدگان بخش رسانه های دیجیتال:
در این بخش شرکت توسعه ابزارهای داده ابریشمی برای ساخت بازی پرسیتی رتبه اول را از آن خود کرد. سامان فیروزی برای ساخت بازی زاراوان رتبه دوم و مسعود عسگریان برای بازی سلحشوران رتبه سوم را از آن خود کرد.
در این بخش مهناز کبیریان (بازی جیرینگ لند) و حسین احمدی (بازی شتاب در شهر ۲) موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شدند.

برگزیدگان بخش رسانه های دیجیتال، رشته وبگاه
هیات داوران در این بخش برای رتبه اول و دوم انتخابی نداشتند. رتبه سوم به همراه لوح تقدیر، جایزه نقدی و حمایت از تولید جدید در آینده به نیما محسنی برای ساخت وبگاه همگردی اهدا شد.
ستاد توسعه توانمندسازی شهرداری تهران برای ایجاد وبگاه زنان و تولید ملی، رسول گلی زاده با ساخت وبگاه اقتصادمقاومتی و محمد روحانی نژاد برای وبگاه اسکیل موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شدند.



بخش نرم افزار
هیات داوران در این بخش هم برای رتبه اول و دوم انتخابی نداشتند. شرکت کالن دانش سهند (نرم افزار چندرسانه ای فرادرس) و عاطفه داوریان (نرم افزار تلفن همراه بازارچه و نرم افزار چند رسانه ای) رتبه سوم شامل لوح تقدیر،جایزه نقدی و حمایت از تولید جدید در آینده را دریافت کردند.
موسسه راوی رسانه ۲۴ با ساخت نرم افزار تلفن همراه من مامانم و احسان نوری با راه اندازی نرم افزار تلفن همراه تله طب لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش را از آن خود کردند.
بخش ایده بازار:
ابوالفضل منصوری با ارائه ایده تاثیر گذار بر رفتار کودکان رتبه اول به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار ، جایزه نقدی و حمایت از ایده جدید در آینده را دریافت کرد و شرکت میثاق جاوید آینده سازان با ایده بازی شهری خانه اقتصاد مقاومتی رتبه دوم را گرفت. موسسه مطهر نت پارس هم با ارائه ایده سرزمین صورتی لوح تقدیر و جایزه نقدی را در بخش رتبه سوم دریافت کرد.

بخش کاریکاتور:
در این بخش مهناز یزدانی با ساخت کارتون با عنوان واردات بی رویه رتبه اول را از آن خود کرد و محمدعلی خلج با ساخت کارتون با عنوان کالای ایرانی، کالای چینی و مسعود ضیایی با تولید کارتون بدون شرح به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.
تقدیر:
سعید صادقی (کارتون با عنوان خط تولید اتومبیل)، پویا عبدلی (کارتون با عنوان صفحه ابزارکار) و محسن اسدی (کارتون با عنوان خط تولید ظرف) در این بخش لوح تقدیر گرفتند.
بخش هنرهای تجسمی
در رشته پوستر این بخش هیات داوران از یک مجموعه اثر تقدیر کردند.
لوح تقدیر حرفه ای به همراه جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر جدید در آینده به پویا سرابی برای مجموعه آثار تولید ملی – اقتصاد مقاومتی اهدا شد.

رشته عکاسی:
هیات داوران در این بخش از ۶ اثر تقدیر کردند.
از حسین اسماعیلی برای مجموعه آثار زعفران – آزمایشگاه، تقدیر حرفه ای شد و بهار نیک پوربرای عکس با عنوان داروساز، حامد نیرومند با عکس با عنوان کارشیرین و داود ایزدپناه برای عکس با عنوان سوخت سالم مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین از فرناز قاسم زاده به دلیل عکس با عنوان پل طبیعت و محمدمهدی محدپوربرای عکس با عنوان پیرمرد تقدیر مردمی شد.

رشته تصویرسازی
هیات داوران در این بخش از یک مجموعه اثر تقدیر کردند.
محمدعلی حلیمی با ساخت مجموعه آثار کسب و کار ایرانی-کالای ایرانی مورد تقدیر حرفه ای قرار گرفت.

بخش ادبیات (شعر)
در این بخش رتبه اول حرفه ای به محمدحسین مهدویان برای اثر تولید ایرانی تعلق گرفت و علی سلیمانی با خلق اثر شرط ماعشق است رتبه دوم حرفه ای و محمدجواد شاهمرادی برای اثر شرافت رتبه سوم حرفه ای را از آن خود کردند.
محمدحسین ملکیان (گلدون مرغی)، افشار جابری(واردات) و هدایت کارگر شورکی (دانش بنیان) لوح تقدیر مردمی را گرفتند.

مستندنگاری
در این بخش پگاه حضرتقلی زاده(اجازه بدهید پدرم نان آور باشد) و سکینه میرطاهری (خودکفایی در بزرگترین کارخانه شیشه خاورمیانه) مورد تقدیر مردمی قرار گرفتند.

در این بخش هیات داوران یک برگزیده را به عنوان برگزیده حرفه ای انتخاب کردند. در این راستا نشریه کرگدن برای نگارش اثر ایران ساخت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی گرفت.

شعار تبلیغاتی
در این بخش سعید طالبی با شعار برگه خریدمن – برگی از شناسنامه من است رتبه اول حرفه ای را گرفت و و حمیدرضا عمارلو برای شعار خواسته ایرانی – ساخته ایرانی رتبه دوم حرفه ای را از آن خود کرد. غزاله گودرزی با شعار من ایرانی می خرم – تو چطور؟ موفق به دریافت رتبه سوم این بخش شد.
علی اصغر علیان نژاد (ساخت ایران – برای ساختن ایران)، علی جبالی (خرد ایرانی – خریدایرانی)، شقایق محمدی (خریدکالای ایرانی – یک ایران آبادی – یک جهان سرافرازی) هم موفق به دریافت تقدیر مردمی شدند.
پویانمایی
رضا تقدسی با ساخت قهرمان مدرسه تندیس رتبه اول پویانمایی جشنواره را دریافت کرد و جواد فرهانی برای شکرستان و سید محمد آقا سیدجوادی برای اندرحکایت یک لباس به ترتیب رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند.
علی نحوی راد با ساخت حمایت از تولید ملی هم جایزه تقدیر مردمی دریافت کرد.

برنامه رادیویی
سودابه طهوری (برنامه کاوشگر)، ماجد گودرزی(برنامه از علم تا عمل) و بهرام نوری (برنامه برنج) به ترتیب رتبه های اول تا سوم این بخش را از آن خود کردند.
محمد چگنی (برنامه صدای تولید)، مهران مجید پناه (برنامه رمز پرواز) و حسین معصومی (برنامه زندگی منهای فقر) هم در این بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.


کلیپ و تیزرتبلیغاتی
رتبه اول این بخش به عرفان قاسم پور(گره) تعلق گرفت و مازیار محمدی نژاد (شاهنامک) و شرکت بیستون کویر یزد (بیستون کویر یزد) رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند.
مهدی صادقی برای ساخت تیزر ایده تا محصول در این بخش مورد تقدیر قرار گرفت.

برنامه تلویزیونی
در این بخش روح اله رحیمی(برنامه پازل) تندیس اول و افروز اسالمی(برنامه ایران ساخت) رتبه دوم را از آن خود کردند. امیرحسین خرمشاهی (برنامه روزآمد) رتبه سوم برنامه های تلویزیونی را دریافت کرد.
محمد کیایی و محمدعلی بختیارامینی برای برنامه های گزارش خبری تقدیر شدند و مریم فیروزی برای برنامه اسطرلاب مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.


فیلم کوتاه
در این بخش محمد نجاریان برای ساخت عوارض خروج موفق به دریافت اولین تندیس این جشنواره شد و انجمن سینمای جوان آبادان برای ساخت فیلم به رنگ آب مقاوم دوم را از آن خود کرد. رتبه سوم این جشنواره هم به عادل تبریزی برای ساخت فیلم من قدیمی هستم اهدا شد.
انجمن سینمای جوان ارومیه (فیلم گورمردها)، انجمن سینمای جوان سنندج (فیلم آب یخ) و علی محمد خادمی (فیلم جهیزیه) در این بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.

فیلم مستند
وحید فرجی برای ساخت مستند غزال ایرانی رتبه اول را از آن خود کرد و بهروز ملبوس باف با ساخت فیلم اقتصاد در بوق کارخانه جایزه دوم این جشنواره را گرفت. علی قادری برای تولید آفراندن موفق به دریافت تندیس و رتبه سوم این جشنواره شد.
همچنین در این بخش از محسن مقصودی برای ساخت مجموعه اثر ثریا تقدیر ویژه شد و محسن حاج کرمی هم برای ساخت فیلم ایرانی نداریم مورد تقدیر قرار گرفت.
جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» از ۱۶ تا ۱۸ دی ماه با شعار «فناوری ایرانی= کسب و کار ایرانی» با هدف جریان سازی در حمایت از تولید ساخت داخل و دانش بنیان برگزار شد.