خسرو سینایی تندیس شیر ایرانی را به اُرد عطارپور اهدا کرد
کد مطلب : 12094

خسرو سینایی تندیس شیر ایرانی را به اُرد عطارپور اهدا کرد

تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
در نهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران، استاد خسرو سینایی با اهدای تندیس شیر ایرانی به «ارد عطارپور»، از این تهیه‌کننده و مستندساز برجسته کشور تقدیر کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، در نهمین جشن مستقل سینمای مستند که شب گذشته ۱۸ شهریورماه ۹۶ در مرکز همایش کتابخانه ملی برگزار شد، نکوداشتی برای «ارد عطارپور» برگزار شد.
در ابتدای این مراسم کلیپی از عطارپور و مستندهایی که تاکنون تهیه و کارگردانی کرده است، پخش شد که در آن محمد تهامی‌نژاد، فرهاد ورهرام و پژمان مظاهری‌پور پیرامون فعالیت‌های وی صحبت کردند.
سپس ارد عطارپور روی صحنه آمد و تینا جامه‌گرمی نوازنده ویلون قطعه‌ای را به افتخار او اجرا کرد. در ادامه از خسرو سینایی دعوت شد تا برای اهدای تندیس این مستندساز روی سن بیاید.

خسرو سینایی که معلم ارد عطارپور نیز بوده است، گفت: چند شب پیش انجمن فیلم کوتاه از من دعوت کرد تا در جشن‌شان شرکت کنم. در آن مراسم اولین صحبتم به مسئولین بود که یکی دو نسل در این حوزه انرژی‌شان تلف شد؛ یا رفتند یا کنار نشستند. بگذارید این نسل با استعداد و جوان ما کار کنند و این شوق را از آن‌ها نگیرید. به نسل جوان هم گفتم اولین چیزی که شما به آن باید فکر کنید این است که فیلم خوب بسازید و حرمت حرفه‌تان را حفظ کنید. اگر بخواهید از ابتدا به تعداد جوایز فکر کنید، فیلم خوبی نخواهید ساخت.
وی ادامه داد: آن شب فراموش کردم که قرار بود تندیس ایسفا را به امیر نادری که دور از وطن است تقدیم کنم و حرفی از او بزنم. امشب ممنونم که فرصتی فراهم شد که یادی از این فیلمساز کنم. او یکی از با استعدادترین فیلمسازان ماست که متاسفانه خارج از ایران است. من امیدوارم فیلمسازان خوب و جوان ما با انرژی که دارند فکر نکنند که آن طرف آب خیلی خبری است، فرهنگ و وطن ما به شما جوانان نیاز دارد. اگر صبر کنیم هدف‌هایمان نزدیک می‌شود.
سینایی در ادامه با لحنی بغض‌آلود گفت: من ۲۵ سال تدریس کردم و دانشجویان بسیاری داشتم، اما اگر بگویند نام چند نفر از شاگردانت را در ذهن داری، حتما یکی از آنها ارد عطارپور است. خوشحالم دانشجویانی داشتم که یکی از درخشان‌ترین آن‌ها ارد عطارپور است. وقتی شنیدم او گفته بهترین اتفاق این است که تندیس شیر ایرانی را از دستان من بگیرد، بسیار خوشحال شدم.
ارد عطارپور هم با بیان این که خسرو سینایی یک استاد پرانرژی بود و تمام وقت خود را برای آموزش می‌گذاشت، گفت: از همه شما به خاطر این مراسم تشکر می‌کنم و خوشحالم که این تندیس را از استاد و معلم خود خسرو سینایی دریافت می‌کنم. اگر عشقی از مستند در دل ما وجود دارد، به خاطر تلاش‌های ایشان است.
وی در پایان گفت: امشب همه چیز از موسیقی گرفته تا دریافت تندیس از استاد خسرو سینایی من را تحت‌تاثیر قرار داد و شبی رویایی برای من ساخت. از اساتید و خانواده‌ام و مسوولان اجرایی این جشن ممنونم که این شب را برای من ساختند.