اهدای تندیس جشن خانه سینما به «زنانگی» و «همجا»
کد مطلب : 12126

اهدای تندیس جشن خانه سینما به «زنانگی» و «همجا»

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
«زنانگی» به کارگردانی محسن استادعلی تندیس بهترین فیلم مستند خانه سینما را دریافت کرد و مهدی قنواتی برای «همجا» تندیس بهترین کارگردانی را گرفت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مراسم نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران به ریاست هارون یشایایی شامگاه ۲۱ شهریورماه همزمان با روز ملی سینما در باشگاه پیام برگزار شد.
در این مراسم مرتضی رزاق کریمی تندیس شایستگی و دیپلم بهترین فیلم مستند را به محسن استادعلی برای «زنانگی» اهدا کرد که البته این کارگردان در جشن حضور نداشت.
برای اهدای جایزه بهترین کارگردانی مستند نیکی و مجید مظفری روی صحنه آمدند و این جایزه را به مهدی قنواتی برای «همجا» اهدا کردند. وی پس از کسب جایزه گفت: خوشحالم این جایزه را دریافت کردم و جایزه ام را به امیر سینمای ایران یعنی امیر نادری تقدیم می کنم.
در این مراسم تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین انیمیشن به فرنوش عابدی برای «پیشخدمت» اهدا شد. وی پس از کسب جایزه اش گفت: روز سینما را به همه تبریک می گویم البته یک جورهایی نمی خواستم بیایم اما در لحظه آخر تصمیم گرفتم بیایم.
برای اهدای تندیس بهترین فیلم کوتاه جهانگیر و باران کوثری روی صحنه آمدند و تندیس را به بهمن و بهرام ارک برای فیلم «حیوان» تقدیم کردند. ارک پس از کسب جایزه اش گفت: امیدوارم بچه های فیلم کوتاه فراموش نشوند.