روایت شعبانی از جنگ یمن در سینماحقیقت
کد مطلب : 13412

روایت شعبانی از جنگ یمن در سینماحقیقت

تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
محمدعلی شعبانی با مستند «داستان یمن» که روایتی از تاثیر جنگ بر اکوسیستم کشور یمن است، متقاضی حضور در بخش مسابقه مستندهای کوتاه دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، شعبانی که با فیلم «انحصار ورثه» در دو دوره‌ی گذشته جشنواره سینماحقیقت و جایزه شهید آوینی حضور داشت، امسال با مستندهای «داستان یمن» و «قبرهای پر سر و صدا» خواستار حضور در این رویداد شده است.
«داستان یمن» مستندی ۳۵ دقیقه‌ای است که به تاثیر جنگ بر اکوسیستم یمن می‌پردازد.
عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: محمدعلی شعبانی، تصویربردار: مصطفی سیفی، صدابردار و دستیار کارگردان: مجید نیکبخت، تدوینگر: علیرضا براتی، صداگذار: حسن زنج، گوینده متن: فاطمه ابوهارون، عکاس: یوسف قاسمی، تهیه‌کننده: سیداحد میکاییل‌زاده
در خلاصه موضوع «قبرهای پر سر و صدا» هم آمده است: «در ایران قبرستانی است که سنگ قبرهایش خرد شده است...» پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده این اثر مستند محمدعلی شعبانی است. میثم ریاحی (تصویربردار)، مجید نیکبخت (صدابردار و دستیار کارگردان)، کسرا رضایی (تدوینگر)، حسن زنج (صداگذار)، مصطفی فتاحی (مدیر تولید) و یوسف قاسمی (عکاس) هم از دیگر عوامل تولید آن هستند.
محمدعلی شعبانی مستندهای «ملی بدون کارت»، «صبحانه با طعم مرگ»، «سمفونی استیضاح» و «انحصار ورثه» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و برای فیلم «سمفونی استیضاح» موفق به دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.