همراه با جشنواره بیست و نهم/در برج میلاد؛

عظیمی میرآبادی: «سیب و سلما» یک محتوای دینی عمیق را با یک نگاه هنرمندانه مطرح می کند

22 مرداد 1390 ساعت 14:15

سینما تجربی: مهدی عظیمی میرآبادی گفت: «سیب و سلما» یک محتوای دینی عمیق را با یک نگاه هنرمندانه مطرح می کند.


بنابرگزارش «سینما تجربی» مهدی عظیمی میرآبادی، تهیه کننده «سیب و سلما» درباره این فیلم گفت: این فیلم به بحث حلال و حرام خوری می پردازد و به ما یاداوری می کند که چه می خوریم چه می پوشیم و آیا آنچه در اختیار ماست حلال است؟ و... .
او افزود: بنابراین فیلمنامه نویسان ما با توجه به چنین رویکردی به سراغ داستان و نگارش فیلمنامه رفته اند و سعی شده که این مضامین در نوع پرداخت کارگردان نیز در نظر گرفته شود. آنچه برای ما از اهمیت زیادی برخوردار بود توجه به محتوای اثر بود.
او در ادامه گفت: البته به طور طبیعی چنین موضوعی نیاز دارد تا از منظری عمیق و به دور از شعارزدگی نگاه شود. از باب فنی هم می طلبید که برای تاثیر بیشتر بر مخاطب از یک دیدگاه هنرمندانه بهره مند باشد که الحمدالله آنچه این فیلم را متمایز کرده نگاه توامان هنری و محتوایی فیلم است که امیدواریم مورد نظر همه مخاطبان بخصوص کسانی که قرار است از دیدگاه انتخاب به این فیلم نگاه کنند، واقع شود.
او خاطر نشان ساخت: من تعریفی از بحث شعاری بودن دارم. در یک دوره ای در سینمای ایران وقتی اسمی از انقلاب و دین و قرآن و خدا در فیلم مطرح می شد به آن فیلم یا آن بخش شعاری می گفتند در حالی که این طور نیست. فیلم ها با مضامین مختلف باید در سینما ساخته شوند تا مخاطب با مسائل بیشتری آشنا شود.
عظیمی درباره هیات داوران جشنواره فیلم فجر افزود: امیدوارم هیات داوران که به نظر من انتخاب های خوبی هستند کارشان را درست و خوب انجام دهند و در انتخاب آثار به حاشیه ها و اینکه سازنده اثر کیست توجه نکنند بلکه به خود اثر و کیفیت آن توجه کنند.


کد مطلب: 1358

آدرس مطلب: http://cinematajrobi.ir/vdci.wazct1apvbc2t.html

سینما تجربی
  http://cinematajrobi.ir