دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۹۵۱۱

«مرتضی رزاق کریمی» مسئول بخش مستند جشنواره فیلم فجر شد

۰
«مرتضی رزاق کریمی» مسئول بخش مستند جشنواره فیلم فجر شد
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در حکم محمد حیدری آمده است:

«جناب آقای مرتضی رزاق کریمی

اگر بپذیریم که سینما آینه تمام نمای فرهنگ و هویت یک جامعه است، سینمای مستند حساس ترین و شفاف ترین بخش این آینه برای انعکاس واقعیت ها به حساب می آید. چنین بخش پر اهمیتی از جشنواره فیلم فجر نیازمند تجربیات ارزشمند حضرتعالی در این حوزه است. به همین سبب طی این حکم مسوولیت بخش مستند جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به جنابعالی سپرده می شود. از خداوند متعال توفیق روز افزون را برای شما خواستارم.»

مرتضی رزاق کریمی متولد ۱۳۴۲ دانش آموخته رشته اقتصاد است. وی از سالئئ۱۳۷۱ با تاسيس دگا فيلم تهيه و توليد فيلم‌های مستند و داستانی مختلف در ايران، همكار در توليدات مستند با كشورهای اروپای به ویژه اتریش را آغاز كرد.

حضور در هیات داوری بخش مستند هشتمين دوره جشن خانه سينما، هيات انتخاب جشنواره بين المللی فيلم كوتاه تهران، عضویت در هیات داوری اولین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی، عضویت در هیات داوری بخش مستند و بخش سینمایی یازدهمین دوره جشن خانه سینما، عضویت در هیات انتخاب نخستین دوره جشنواره مستند سینما حقیقت، عضویت در هیات انتخاب فیلم ایرانی آکادمی اسکار، معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عضو پژوهشکده سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو هیات انتخاب بخش سینمای ایران در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از جمله فعالیت های فرهنگی وی است.

وی تهیه کنندگی آثار مستند و سینمایی همچون مجموعه ۵ قسمتی «خاطراتی برای تمام فصول»، مجموعه ۲۸ قسمتی «خانواده در ایران» با ۱۰ کارگردان از سه نسل سینمــای ایــران، «سفــر به شرق ناشناخته» به کارگردانی ولفگانگ تالر، «سفرنامــه تاورنــیه» (تولید مشترک با سوئیس) به کارگردانی فیلیپ نیکوله، مستند «کریستین»، مستند «لاله و لادن»، «یاد و یادگــار»، «این زن حرف نمی زند»، «چه کسی امیـر را کشت»، «حس پنهـان» بر عهده داشته است.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما