شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۹
کد مطلب : ۹۴۶۹

مجتبی به سینماحقیقت می‌آید

۰
مجتبی به سینماحقیقت می‌آید
در خلاصه فیلم مستند بلند «مجتبی» که تولید سال ۱۳۹۴ است و برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی می‌شود، آمده است: «مجتبی هنرپيشه تئاتر هست که با اجرای نمايش عروسکی در مهدکودک‌ها و جشن‌ها و مهمانی‌ها، زندگی خود را اداره می‌کند؛ اما همسر و فرزند او درصدد رفتن به خارج از کشور هستند و شاگردش نیز خواهان مدرن‌تر شدن وسايل صوتی و نوری هست.
او بين انتخاب نمايش سنتی عروسکی و استفاده از نور و صدا و موسيقی مردد است و از طرف ديگر همسر و فرزندش هم در تدارک مهاجرت هستند و باعث اضطراب و ناراحتی‌اش شده‌اند...»

عوامل تولید فیلم مستند ۹۰ دقیقه‌ای «مجتبی» به این شرح هستند: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدحسن دامن‌زن، تصویربردار: ارسطو مداحی‌گيوی، صدابردار: مرتضی مظفری، صداگذار و میکس: آرش اسحاقی، تدوینگر: آرش زاهدی‌اصل، آهنگسار: کیوان کیارس، گوینده: مجتبی کاظمی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

محمدحسن دامن‌زن متولد سال ۱۳۴۲ در تهران و دارای مدرک کارشناسی سينما است. در پرونده‌ی فیلمسازی او، ساخت مستندهای گلن، طرقه، دختر فرمانفرما و زنجموره به چشم می‌خورد. وی در گذشته جايزه بهترين فيلم مستند نیمه‌بلند دومين دوره جشنواره سينماحقيقت را برای ساخت مستند «طرقه» بدست آورده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما