سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب : ۹۱۴۶
بهرام عظیمی:

هنرمندان مانند مدیران سینمایی متعصب هستند/ کارگاه های تخصصی محلی برای گله گذاری نیست

۰
هنرمندان مانند مدیران سینمایی متعصب هستند/ کارگاه های تخصصی محلی برای گله گذاری نیست
به گزارش «سینماتجربی» به نقل از ایرنا، بهرام عظیمی درباره وضعیت انیمیشن در ایران گفت: دولت باید همواره از انیمیشن حمایت کند چرا که کلاً انیمیشن ایران دولتی است. اما در کنار این حمایت باید به هنرمندان انیماتور خود هم اعتماد کند.

این کارگردان درباره تمرکز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای حمایت از انیمیشن نیز اظهار داشت: این خیلی خوب است که یک مرکز به عنوان متولی اصلی حمایت از انیمیشن انتخاب شده است و خوشبختانه امروز در مرکز گسترش کارشناسان خوبی در حوزه انیمیشن حضور دارند.

عظیمی با تاکید بر اینکه مدیران سینمایی باید به هنرمندان خود اعتماد کنند، گفت: مدیران بدانند، همانطور که آنها به بخش مدیریت و آثار هنری که ساخته می شود تسلط و تعصب دارند، هنرمندان هم اگر بیشتر از آنها تعصب نداشته باشند کمتر ندارند.

وی درباره تازه ترین فعالیت خود در حوزه انیمیشن گفت: چند وقتی است که تصمیم گرفته ام انیمیشن سینمایی با عنوان «ابر قهرمانی از نازی آباد» را بسازم که اتفاقاً مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم اعلام آمادگی برای حمایت مالی از کار کرده است اما هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام.

عظیمی علت تعلل در ساخت انیمیشن «ابر قهرمانی از نازی آباد» را آمادگی فنی و روحی تیم خود عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربه فیلم اولم، دوست دارم در این فیلم آن ضعف ها نباشد و با آمادگی ذهنی و فنی کامل ساخت فیلم را شروع کنم. در حال حاضر مشغول جمع کردن تیمم هستم و به زودی مشخص خواهد شد، که فیلم را می سازم یا نه.

وی آموزش را لازمه پیشرفت انیمیشن در سینمای ایران دانست، افزود: ما باید در همایش ها و کارگا ه هایی که برگزار می کنیم به جای گله گذاری از بی مهری ها از انیماتور های حرفه ای خارجی دعوت کنیم تا تجربیات خود را در اختیار کارگردانان انیمیشن ایران قرار دهند.

این کارگردان اضافه کرد: در همایش هایی که با حضور انیماتور ها برگزار می شود باید کارگردانان به جای اینکه مشکل را گردن دیگران بیندازند علت شکست انیمیشن های خود را بگویند.

عظیمی با اشاره به اینکه در ساخت یک انیمیشن هنرمندان حوزه های مختلف باید با هم کار کنند، توضیح داد: ما بهترین نقاش ها، گرافیست ها، کارکاتوریست ها و... ایرانی را در دنیا داریم،اما زمانی که قرار است اینها کنار هم یک انیمیشن خوب بسازند به مشکل برمی خوریم چون روحیه کار گروهی در ما بالا نیست. متاسفانه در ایران هنرمندان همدیگر را قبول ندارند و تجربه کار گروهی مان کم است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما