چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب : ۹۰۱۲
/دومین همایش ملی انیمیشن ایران/

حیدریان: هنرمندان، سینمای انیمیشن کودکان و نوجوانان را از یاد برده‌اند!

۰
حیدریان: هنرمندان، سینمای انیمیشن کودکان و نوجوانان را از یاد برده‌اند!
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، وی در گفتگویی ضمن اعلام این نظر اظهار داشت: صنعت انیمیشن به معنای آنست که یک خروجی داشته باشد و صبح تا شب آثار هنرمندان را عرضه کند؛ به این معنا تولید سالانه‌ی دو فیلم انیمیشن دردی از دل انیماتورها دوا نمی‌کند!

وی افزود: امیدوار بودیم همایش ملی انیمیشن ایران که بعد از وقفه‌ای طولانی مدت برگزار می‌شود، از افرادی که دغدغه‌ی تولید فیلم انیمیشن را دارند نیز دعوت کند تا در این همایش، نماینده‌ای از بخش صنعت انیمیشن هم حضور داشته باشد.

این فیلمساز تصریح کرد: متاسفانه تمرکز شورای سیاست‌گذاری دومین همایش ملی انیمیشن بر مباحث آکادمیک و دانشگاهی بوده و کلاً مفهوم صنعت انیمیشن و عرضه تولیدات به دست فراموشی سپرده شده است!

حیدریان تصریح کرد: وزن دانشگاهی این همایش خیلی سنگین است، اما تولید فیلم انیمیشن بر پایه تجریبات افرادی بنا می‌شود که سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ دقیقه فیلم انیمیشن تولید می‌کنند.

وی اذعان داشت: به عقیده من دومین همایش ملی انیمیشن ایران نیازمند حضور فردی بود که آگاهی کامل از صنعت انیمیشن داشته باشد و مدیریتی که در مواقع بحرانی، مجموعه خود را نجات دهد تا تولید این هنر متوقف نشود. متاسفانه فردی که این خصوصیات را داشته باشد در این همایش به چشم نمی‌خورد و من نمی‌دانم برسر مفهوم صنعت انیمیشن چه خواهد آمد!

حیدریان در پایان گفت: من نیز به عنوان یک فرد دغدغه‌مند، مقاله‌ای را با سرفصل‌های اهالی انیمیشن چه افرادی هستند؟ انیماتورها به موقع بیکاری چه می‌کنند؟ بررسی نقش مدیران، آموزش نیروی انسانی، نقش موسسات خصوصی و دانشگاه‍‌ها در آموزش افراد متخصص، محور عرضه و تقاضای فیلم انیمیشن و جلب مشارکت داخلی و خارجی برای تولید فیلم را ارسال کرده بودم که متاسفانه این مقاله پذیرفته نشده است!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما