چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۸۷۶۴

مستندسازی که در زمان حیاتش نشان درجه یک هنری گرفت

۰
مستندسازی که در زمان حیاتش نشان درجه یک هنری گرفت
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از ایسنا، همسر این هنرمند درباره دریافت این نشان گفت: زمانی که آقای ندایی در قید حیات بود، این نشان را دریافت کرد.

صیادی یادآور شد: زمستان گذشته برای دریافت این نشان به وزارت ارشاد تقاضا دادیم و همان زمستان هم این نشان را ارائه کردند. هر چند مرتضی آن زمان زنده بود اما شاید کمی دیر بود چرا که مدت کوتاهی بعد از دریافت آن، از دنیا رفت.

مرتضی ندایی مدت‌ها دچار بیماری سرطان بود و تحت درمان قرار داشت، اما روز، ۱۸ فروردین به کما رفت و سرانجام در اورژانس بیمارستان شریعتی درگذشت.

وی فیلم‌های مستندی نظیر «قسمت شاعر» و «با هم» را تهیه و کارگردانی کرده بود و از اوایل سال ۹۳ هم مستند «ابوالحسن صبا» را در دست ساخت داشت.

ندایی در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت (۱۳۹۲) مسؤولیت بخش میراث مشترک را برعهده داشت.

همچنین سال گذشته در هشتمین جشنواره سینما حقیقت از این هنرمند تقدیر شد.

او از اعضای قدیمی انجمن مستندسازان خانه سینما بود که چند دوره عضو هیات مدیره و در یک دوره نیز ریاست هیات مدیره را برعهده داشت و سابقه زیادی نیز در کارگردانی و تهیه آثار مستند داشت.

به گزارش ایسنا، شامگاه ۱۸ خردادماه ۱۸ هنرمند نشان درجه یک هنری را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند اما در این برنامه بطور رسمی اعلام نشد که مرتضی ندایی نیز این نشان را دریافت کرده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما