شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۸۷۲۳

روایت مجتبی راعی از حضور «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» در جشنواره فیلم کربلا

۰
روایت مجتبی راعی از حضور «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» در جشنواره فیلم کربلا
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از ایسنا، این کارگردان که به تازگی از جشنواره ربیع‌الشهادت (کربلا) از عراق بازگشته است، گفت: خوشحالم در این دوره، این فیلم مستند حضور داشت و چنین تأثیر شگفت‌انگیزی در مخاطبانش ایجاد کرد به طوری که طی دو نمایشی که داشت همه سالن ملتهب شدند.

وی افزود: استادان دانشگاه هنر بغداد که به تماشای این فیلم آمده بودند، بعد از آن هر کجا که حرف می‌زدند مثالشان را از این فیلم می‌آوردند و معتقدم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» فیلم بسیار مهمی است که متأسفانه در جشنواره فیلم فجر دیده نشد.

راعی با اشاره به حضور شیعیان متفکر جهان در این جشنواره خاطر نشان کرد: این افراد مخاطبان اصلی فیلم‌ها هستند که این فیلم روی همه آن‌ها تأثیر داشت و حتی می‌دیدم برخی از افراد از کشورهای لهستان، نیجریه و اوکراین بسیار تحت تأثیر قرار گرفته بودند. کارشناسان عراقی صاحب نظر هم از تحقیق این فیلم بسیار تعریف کردند.

وی افزود: در این جشنواره علاوه بر شیعیان، دوستداران امام حسین (ع) از ادیان دیگر هم از نقاط مختلف جهان حضور دارند و این اتفاق مهمی است که یک فیلم عاشورایی ساخته شود که روی آدم‌های کشورهای دیگر این چنین تأثیرگذار باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما