سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۸۷۲

مستند زندگی دینانی و اعوانی ساخته می‌شود

۰
مستند زندگی دینانی و اعوانی ساخته می‌شود
بنا بر گزارش پايگاه خبري- تحليلي «سینما تجربی» ، «بیژن شکرریز» کارگردان و مستندساز با اشاره به اینکه مستندی که درباره «دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی» می‌سازد به صورت تله مستند ۹۰ دقیقه‌ای است، گفت: تهیه کننده‌ این اثر «محمد داوودی» است و بخش پژوهش و تحقیقات آن بر عهده «شهین اعوانی» خواهد بود.

وی تصریح کرد: آقای داوودی تهیه کننده سینما و تلویزیون با توجه به علاقه شخصی خود قصد دارد مستند سه شخصیت علمی و اندیشه‌ای ایران یعنی استاد شیخ رضی شیرازی، دکتر غلامرضا اعوانی و دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی را تهیه کند.

کارگردان مستند «آواز زندگان» درباره نوع ساخت این اثر گفت: این مستند به نوع زندگی دکتر از طفولیت در خانه پدری تا بزرگسالی، تفکرات فلسفی و روابط اجتماعی، خانوادگی و فرهنگی می‌پردازد.

شکرریز ادامه داد: این مستند در واقع قرار است طوری ساخته شود تا بیننده ما که می‌تواند اهل فلسفه و یا علاقمند به فلسفه باشد از آن لذت ببرد. بنابراین تلاش می‌کنیم ساختار این مستند‌ها طوری متنوع باشد تا بیننده به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

وی تصریح کرد: در این مستند همچنین تلاش کرده‌ام نوع نگاه دکتر دینانی و خنده‌های وی فضایی را به وجود بیاورد تا گاهی با یک سکوت و گاهی با موسیقی خاص فضای قابل ارتباط برای بیننده ایجاد کند.

این مستند ساز با اشاره به اینکه بخش مهم این مستند قطعاً درباره اندیشه دکتر دینانی است، اظهار داشت: بنابراین به دنبال این هدف از سمینارهایی که وی در آن سخنرانی می‌کنند فیلمبرداری خواهیم کرد و با افرادی که دکتر با آنها در ارتباط بوده از جمله شاگردان و همکارانش صحبت خواهیم کرد.

کارگردان «خاک‌های نرم کوشک» با بیان اینکه تقریبا سه ماهی از تصویربرداری مستند دکتر دینانی می‌گذرد، گفت: احتمالاً یک سالی کار تصویربرداری آن به طول بیانجامد همچنین تصویربرداری مستند دکتر اعوانی نیز آغاز شده اما هنوز درباره استاد شیخ رضی شیرازی تصویربرداری را آغاز نکردیم.

وی تصریح کرد: چون این شخصیت‌ها بازیگر نیستند تا ‌بتوان با آنها کار کرد بنابراین زمان فیلمبرداری ما بستگی به حال و هوای این اساتید دارد.

شکرریز در پایان با اشاره به اینکه مدیر تصویربرداری این آثار محمد عاشقی است، خاطرنشان کرد: ما بعد از تصویربرداری یک ساله کار تدوین را آغاز خواهیم کرد و با توجه به اینکه هدفمان از پیش تعیین شده شرایط تصویربرداری‌مان هم متفاوت است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما