دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب : ۸۳۹

احمدی: در ایران انیمیشین بلندی با کیفیت قلب سیمرغ هر گز ندیده ام

۰
احمدی: در ایران انیمیشین بلندی با کیفیت قلب سیمرغ هر گز ندیده ام
قلب سیمرغ پروژه بلند انیمیشینی است، که تا به حال مشابه آن با این کیفیت تجربه نشده است.
بنابر گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینما تجربی»، امین احمدی، ضمن بیان این مطلب گفت: من در بخش لی آوت و لایتینگ ( نورپردازی ) این مجموعه شرگت داشتم و این تجربه جدید ، از بهترین کارهای من محسوب می شود.

او افزود: در نورپردازی قلب سیمرغ زحمات زیادی کشیده شده و سرانجام خروجی بسیار موفقی در پی داشت.

احمدی خاطر نشان کرد: با اینکه قلب سیمرغ از نظر مدرنیته ضعف هایی دارد اما در مجموع قابل قبول است.

او درباره داستان قلب سیمرغ گفت: از آنجایی که روایت قصه از داستان های شاهنامه برگرفته شده و قسمتی از دیالوگ ها شعر گونه و بر اساس ابیات حکیم فردوسی است ( البته با تغییرات مد نظر نویسندگان ) به شایستگی بیانگر فرهنگ غنی کشورمان و تذکار ایرانی بودن است.

احمدی از مشکلات مجموعه های بلند چنین گفت: برای تهیه یک انیمیشین کوتاه ، میتوان در کم تر از ۵ دقیقه طرح داد و ظرف چند روز با نهایتا دو الی سه نفر کار را به اتمام رساند.

او ادامه داد: اما در پروژه های دراز مدت با یک تیم بزرگ و یک نورپردازی و کامپوزیت عظیم رو به رو هستیم ، که کار را واقعا سخت می کند. همچنین قصه یک اثر بلند باید ویژگی های خاصی داشته باشد و با جذابیت های متنی مخاطب را تا آخر کار همراه خود نگه دارد.

احمدی در پایان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در قلب سیمرغ گفت : متاسفانه ما همه تجربه های خوبی در زمینه انیمیشن داریم اما مشکل اصلی و نقطه آسیب پذیر جامعه انیمیشین در عدم همکاری بخش ها با یکدیگر است.

او تشریح کرد: نویسندگان و طراحان لوگوهای اولیه پس از تحویل طرحشان می روند و دیگر تعهدی به کار ندارند. این ضعف همکاری و در ادامه ضعف مدیریت به عنوان عامل پیوند عناصر ، به هر مجموعه ای لطمه وارد می کند.

*محیا شرفی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما