چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب : ۸۲۶۹
ارسال یک هزار و 198 اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم وارش

نشست خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش برگزار شد

۰
نشست خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در نشست خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش که صبح امروز (چهارشنبه ۳ دی‌ماه) در این اداره کل برگزار شد، گفت: کل آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره یک هزار و ۱۹۸ اثر بود و در بخش بین الملل هم ۱۶۸ فیلم به این جشنواره ارسال شده است.
وی با اشاره به آسیب‌شناسی دوره‌های گذشته جشنواره فیلم وارش و انتخاب اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم وارش متشکل از افراد برجسته کشوری اظهار داشت: تلاش ما بر این بود که جشنواره به صورت برون‌مرزی برگزار شود و میراث مشترک کشورهای حاشیه دریای مازندران مدنظر برگزارکنندگان بودند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه کشف استعدادهای تازه در حوزه فیلم کوتاه و مستند از اهداف این جشنواره است، اضافه کرد: ما برای اینکه فیلمسازان در موضوعات دینی، آیینی و فرهنگ عامه تشویق شوند، اقدام به برگزاری این جشنواره کردیم.
ابراهیمی با اشاره به اینکه احیای ارتباط موثر و دوسویه میان فیلم‌سازان ایران و پدیدآورندگان تولیدات کشورهای حاشیه دریای مازندران از دیگر اهداف جشنواره وارش است، تصریح‌ کرد که بُرد بین‌المللی جشنواره هم قابل تحسین است.
این مقام مسئول با بیان اینکه جشنواره وارش در سه بخش برگزار می‌شود، خاطرنشان‌ کرد: بخشی اصلی شامل فیلم‌هایی با موضوع فرهنگ عامه است که شامل فیلم‌های مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی می‌شود.
ابراهیمی با اشاره به اینکه در بخش جنبی جشنواره هم آثار فیلم‌سازان استان کردستان به عنوان استان مهمان اکران می‌شود، افزود: ما باید نوع نگاه فیلم‌سازان دیگر استان‌ها را هم مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. ضمن اینکه برگزاری نمایشگاه عکس و هنرهای تجسمی و نمایشگاه توانمندی‌های استان، از دیگر برنامه‌های بخش جنبی جشنواره فیلم وارش است.
بخش ویژه جشنواره هم با موضوع پیامبر اعظم (ص) برگزار شده و همراه با اهدای نشان صلح و دوستی است.
ابراهیمی با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه فیلم و سینما و فرهنگ عامه از ملزومات جشنواره وارش است، گفت: رویکرد جشنواره توجه به فرهنگ بومی و ملی در بعد داخلی و گسترش تعاملات منطقه‌ای در بعد بین‌المللی است.
وی اضافه کرد: امسال حدود ۹۰ اثر به عنوان آثار منتخب هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش انتخاب می‌شوند که این تعداد از میان یک‌هزار و ۹۸ فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره انتخاب و به نمایش عمومی درمی‌آیند.
دبیر جشنواره وارش در پایان گفت: تلاش بر این است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهمان ویژه جشنواره فیلم وارش باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما