سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۷۷۳۷

اکبر عالمی: هنر دنیا را پاک و زیبا می کند

۰
اکبر عالمی: هنر دنیا را پاک و زیبا می کند
 به گزارش «سینماتجربی»، اکبر عالمی در نشست خبری جشنواره فیلم رضوی با اصحاب رسانه ضمن بیان اینکه هنر می تواند دنیا را پاک و زیبا کند، گفت: در همه ممالک بودجه وجود دارد، اما متاسفانه ته مانده آن برای هنر به جا می ماند، درصورتیکه هنر از راه دل وارد شده و بیشترین تاثیر را بر اندیشه و روح آدمی دارد.

عالمی در نشست خبری نهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی با اشاره به اینکه هنر سینما شانه به شانه فلسفه، جامعه شناسی، سیاست و هرحیطه ای که با انسان سرو کار دارد، گام برمیدارد، اظهار داشت: در هفده سالگی من اکثر مردم، سینما را جدی نمی گرفتند و امروز که ۶۹ ساله هستم نیز متاسفانه آنطور که باید و شاید به این هنر بها داده نمی شود.

وی که یکی از داوران بخش داستانی نهمین جشنواره فیلم رضوی می باشد، افزود: بنظر من سینما حتی می تواند جلوتر از همه علوم، خرد را هدیه دهد، بنابراین لازم است از فیلمسازان بخصوص فیلمسازان جوان حمایت شود.

عالمی با اشاره به فیلمهای راه یافته به نهمین جشنواره رضوی، عنوان کرد: کیومرث پوراحمد که از نظر من خودش دانشکده هنر می باشد، کمالگرا بوده و با دقت بیشتری فیلم ها را آنالیز می کند، اما من سخت گیری کمتری داشته و همینکه جوانی فیلمی را با کمترین امکانات به اصطلاح از آب و گل در می آورد، خوشحالم.

وی با بیان اینکه برخی آثار راه یافته به این جشنواره، مرا به وجد آورده و اشکم را جاری ساخت، خاطر نشان کرد: از اینکه ایرانی و مسلمان هستم خوشحالم و در برابر این جوانان سر تحسین فرود می آورم.

عالمی با تاکید بر لزوم برگزاری این جشنواره در سطح بین الملل، تصریح کرد: بدین طریق فرهنگ ایرانی و رضوی در دنیا معرفی شده و جهانیان متوجه تمدن قدیمی و اندیشه والا و معنوی ایرانیان خواهند شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما