يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۷۷۱۷
گفتگو با ابوالفضل حسینی پور، جوانترین کارگردان جشنواره رضوی؛

«نذر» اولین تجربه فیلمسازی ام است

۰
«نذر» اولین تجربه فیلمسازی ام است
به گزارش سینما تجربی، وی با ۱۴سال سن، جوانترین فیلمسازی است که برای دبیرخانه نهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی، فیلم ارسال کرد. دبیر اجرایی جشنواره رضوی با درخواست هیئت انتخاب بخش داستانی، لوح تقدیری را که به امضای همه ی اعضای هیئت انتخاب رسیده بود به همراه هدیه ای، در مراسم نشست این هیئت با فیلمسازان یزدی به وی اهدا کرد.

حسینی پور در گفتگو با کمیته خبری نهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی گفت: این فیلمنامه را در ده سالگی نوشتم اما به دلیل عدم حمایت، ساخت آن به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه تغییراتی در متن اولیه فیلمنامه ایجاد شده، اظهار داشت: با توجه به اینکه این فیلم اولین تجربه من در عرصه فیلمسازی بوده و به دلیل نزدیک بودن جشنواره رضوی، با همفکری دوستانم تصمیم گرفتیم فضای فیلمنامه را متناسب با این جشنواره آماده کنیم.

حسینی پور با اشاره به اینکه در هفت سالگی وارد عرصه سینما شده و در فیلمی کوتاه به کارگردانی حمیدرضا شهامتی که حائز رتبه در جشنواره ایثار شده بازی کرده است، افزود: پس از آن به واسطه شرکت در کلاسهای سعید شهریار، در تئاتر "تا تو باشی تا" به کارگردانی محسن جاور بازی کردم و علاقه شدیدم به این عرصه، مرا به فکر فیلمسازی انداخت.

این کارگردان نوجوان عدم توجه اکثر کارگردانان به بازیگرهای غیر مطرح را از دیگر دلایل ساخت این فیلم عنوان کرد و گفت: در این فیلم سعی کردم از بازیگرانی که هنوز مطرح نیستند، استفاده کنم.

حسینی پور با بیان اینکه " نذر" را به دبیرخانه های جشنواره های فیلم رویش و حقیقت نیز ارسال کرده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه برای ساخت این فیلم، با سختی های زیادی در زمینه گرفتن مجوز روبرو بودیم، قرار است فیلم دیگری را با نام "مجوز" بسازم که به همین موضوع خواهد پرداخت.

وی در پایان از حمایت و همراهی حوزه هنری یزد به ویژه ناصر امامی میبدی که او را در ساخت این فیلم یاری کرده است، تشکر و اظهار امیدواری کرد که در دوره بعدی جشنواره رضوی نیز شرکت کند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما