دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۶۷۱۷
تهران 1500 و انیماتورها

فیلمنامه «تهران 1500» از بسیاری آثار سینمای زنده بهتر است

۰
فیلمنامه «تهران 1500» از بسیاری آثار سینمای زنده بهتر است
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» شهرام حیدریان، که تاکنون تولید انیمیشن های بسیاری را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است، درباره فیلم انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» گفت: به عقیده من این فیلم یکی از آثار بسیار موفق سینمای ماست که فروش بالای ۲ میلیارد تومان در گیشه این امر را ثابت می کند.
او افزود: اینکه درفیلم از بازیگران شناخته شده سینما استفاده شده و آنها را بصورت مدل انیمیشن درآورده است و اینکه توانسته تصویر آینده را به طور جذابی نشان دهد نشان از موفقیت فیلمنامه است. شما وقتی تصمیم می گیرید آینده را ثبت کنید باید بر اساس تخیلات خودتان تصویری ارائه کنید که باورپذیر باشد و آنقدر مورد توجه بیننده باشد که شخص بتواند بخشی از موضوع را در زمان کنونی ببیند و «تهران ۱۵۰۰»این کار را به خوبی انجام داده است. به نظر من فیلمنامه این اثر به فراخور تولید این فیلم چیزی کم نداشت.
او خاطرنشان ساخت: فیلم های زنده ای که اکنون اکران می شوند کدامشان دارای فیلمنامه سفت و محکمی هستند؟ هرکدام به فراخور فیلم فیلمنامه دارند و فیلمنامه «تهران ۱۵۰۰» از خیلی جهات از فیلمنامه فیلم های زنده جلوتر است.
حیدریان خاطرنشان ساخت: ایراد هایی که از این فیلم گرفته می شود به این دلیل است که افراد نمی دانند چه چیز را به چه چیز مقایسه کنند. «تهران »۱۵۰۰ را نباید با فیلمنامه های زنده مقایسه کرد. تولید این اثر ۵ سال به طور انجامیده و این پروسه با فیلمی که در طول ۶ ماه تولید می شود بسیار متفاوت است. اگر قرار است مقایسه ای صورت گیرد باید با فیلمی نظیر خودش صورت پذیرد و یکی دیگر از کارهای اشتباه منتقدان اثر، این است که «تهران ۱۵۰۰» را با نمونه های خارجی مقایسه می کنند. مثلا فیلمی که در کمپانی پیکسار تولید شده را با این اثر مقایسه می کنند.
او در پایان گفت: فیلم «تهران ۱۵۰۰» به عنوان یک نمونه شاخص در سینمای ایران رویه ای را شروع کرده و دریچه تازه ای را به سینما باز کرده است که تهیه کننده ها رغبت تولید و اکران انیمیشن پیدا کنند. به هر حال جدول فروش این فیلم نشان داد که سرمایه اش به طور کامل به تهیه کننده بازگردانده شد و این عامل بسیار مهمی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما