دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۳۸۰۲
به استقبال جشن موعود/2

سلیم غفوری: فیلمسازی پیرامون بحث مهدویت طراحی درست می خواهد

۰
سلیم غفوری: فیلمسازی پیرامون بحث مهدویت طراحی درست می خواهد
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» سلیم غفوری که تاکنون تهیه و تولید آثار مستند گوناگونی را عهده دار بوده است، پیرامون فیلمسازی در عرصه مهدویت گفت: من شخصا مستندتاثیرگذاری پیرامون بحث مهدویت ندیده ام. بحث انتظار مفهومی انتزاعی است که فیلمسازی درموردش سخت است اما قطعا قابلیت پرداخت دارد منتها طراحی درستی می خواهد.
تهیه کننده مجموعه مستند «قیام صحرا» افزود: به هر حال ما در بسیاری از احادیث و روایاتمان درباره فرهنگ انتظار و هم راجع به فضای زمان انتظار، مباحث مختلفی را داریم که همه اینها قابلیت طرح در جامعه امروز را دارد. برنامه هایی که راجع به انتظار کار شده عمدتا فضای درستی از فرهنگ انتظار را نشان نمی دهد چراکه ما به آن طراحی درست نرسیدیم.
او تصریح کرد: بنابراین از نظر کمی آثار بسیار است اما من شخصا اثر خوبی که از طریق آن به عنوان یک مسلمان متوجه شوم که چگونه باید در زمان غیبت زندگی کنم، ندیده ام. البته سالها پیش آقای طالب زاده کاری به عنوان عصر انتظار انجام دادند که در آن فرهنگ انتظار را در جوامع مختلف جهان نشان می داد و به این ترتیب انتظار را از یک مفهوم انتزاعی خارج کرده بود و به آن جنبه عملی داده بود که چگونه یک فرد در عین حضور اجتماعی می تواند یک منتظر باشد، اما در سال های اخیر اثری را ندیدم.
این تهیه کننده درباره ضرورت پرداختن به موضوع مهدویت گفت: پرداختن به این موضوع خیلی ضرورت دارد خصوصا در سال های اخیر به اینکه نزدیک عصر ظهور هستیم دامن زده شده و ذهن مردم درگیر با این ماجراست و لازم است شرایط برای مردم تبیین شود و مردم بدانند تکلیفشان در این عصر چیست و چه وظایفی دارند و چگونه باید عمل کنند.
تهیه کننده «آسیایی ها به غزه می روند» افزود: مفهوم انتظار فراتر از یک مفهوم اسلامی است و در همه جوامع وجود دارد به همین جهت اگر ما بتوانیم این مقوله را درست تبیین کنیم به درد همه جوامع می خورد و ابعاد بین المللی هم خواهد داشت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما