شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۳۷۶۰

آرش لاهوتی/ متولد: 15 بهمن ماه 1360 تهران/ تحصیلات: تدوین

۰
آرش لاهوتی/                 متولد: 15 بهمن ماه 1360 تهران/    تحصیلات: تدوین
آرش لاهوتی مستندساز جوانی است که به گفته خودش از حدود هشت سال پیش وارد عرصه فیلمسازی شده است. او در ابتدا با فیلم های داستانی و تجربی کار خود را آغاز کرد و به طور مشخص با ساخت فیلم «بند باز» پا به دنیای کارگردانی گذاشت.
لاهوتی اولین مستندش را با نام «من عشق بازم» ساخت و آن را در فستیوال های گوناگونی شرکت داد و توانست با این فیلم جایزه جشنواره لوییزیانای امریکا را از آن خود کند.
او که علاقه مند پرداختن به سوژه های انسانی و زنده است سپس« ۴۷/۲ » را مونتاژ و کارگردانی کرد و توانست با این فیلم دیپلم افتخار پنجمین جشنواره «سینما حقیقت» را از آن خود کند و امسال هم به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره کراکو حضور داشته باشد.
هرچند لاهوتی در تهیه و تولید و کارگردانی فیلم های زیادی فعال بوده است اما تمایل چندانی به نام بردن از آن آثار ندارد و نمی خواهد جزء کارنامه هنری او محسوب شوند. او اکنون مشغول ساخت مستندی با نام «راننده و روباه» درباره محمود کیانی فلاورجانی و برای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
نمایش فیلم «۴۷/۲» فرصتی مناسب است تا ضمن تماشای این فیلم برگزیده پنجمین دوره جشنواره «سینما حقیقت» با دیدگاه ها و نظرات این فیلمساز جوان نیز آشنا شویم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما