يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب : ۱۵۵۲
بیژن شکر ریز در گفت‏و گو با «سینما تجربی» خبر داد؛

تصویربرداری بخش بازسازی «حیات عقل» آغاز شد

۰
تصویربرداری بخش بازسازی «حیات عقل» آغاز شد
بنابرگزارش «سینما تجربی» شکرریز ضمن اعلام مطلب فوق گفت: فاز اول این مجموعه گفت و گو با تعداد کثیری از اساتید و فقهای بزرگ در زمینه فلسفه، فقه، دین، کلام، عرفان و ... بوده است که حدودا ۶۴ نفر از جمله آقای دینایی، دکتر کریم مجتهدی، دکتر داوری، خانواده مرحوم همایی و ... جلوی دوربین ما رفتند و همچنین برای اولین بار در این سریال توانستیم وسائل و آثاری را که از مرحوم همایی به جا مانده در اختیار داشته باشیم. در بخش دوم، راوی ما اسماعیل جنتی، شاعر و نویسنده معاصر، کار را به انجام رساند. بخش سوم نیز مربوط به مستندات ما بود.
او همچنین درباره مضمون این مجموعه گفت: «حیات عقل» بررسی زندگی ۱۵ فیلسوف فقیه در رشته های فلسفه، کلام، فلسفه اخلاق و ... است که از سید بحرالعلوم شروع می شود و با مرحوم جلال الدین همایی به پایان می رسد. طرح این قصه از من بوده است اما پژوهش این اثر حدود یک سال و نیم توسط دکتر شهین اعوانی به خوبی انجام شد و توسط نرجس ادب خواه و مینا خدیوی نیز فیلمنامه آن به نگاش درآمد.
او در ادامه گفت: در حال حاضر همزمان با تصویربرداری رضا مطهری تدوین سه بخش را آغاز کرده و موسیقی این اثر نیز توسط سعید محمدی مطلق ساخته می شود. تهیه کننده این مجموعه علیرضا حسینی و مدیر برنامه خانم مکرم آقایی است. همچنین مهرداد جلوخانی (صداگذار)، بابک بذر افشان (تصویربردار)، هایده قریشی (مدیر تولید)، محمدرضا حسینی (صدابردار) در ساخت این مجموعه با ما همکاری می کنند.
«حیات عقل» برای گروه فرهنگ و اندیشه دینی و تاریخ شبکه چهار سیما آماده می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما