شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۱۵۲۶۸

«صداها فریاد می‌کشند» به خط پایان رسید

۰
«صداها فریاد می‌کشند» به خط پایان رسید
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شهرام علیزاده مستندساز باتجربه‌ی تبریزی درباره‌ی جدیدترین اثر مستند خود توضیح داد: «صداها فریاد می‌کشند» یک فیلم فرم‌گراست که فیلمبرداری آن در مکان‌هایی از شهر تبریز  که واقعه بهمن 56 در آن اتفاق افتاده، انجام شده است.
وی افزود: این مستند 35 دقیقه‌ای بدون حضور عنصر انسان و با استفاده از صداها روایت می‌شود که 50 درصد از این صداها واقعی و مربوط به همان زمان هستند و مابقی بازسازی می‌شوند.
علیزاده در خصوص موضوع این مستند توضیح داد: پس از چاپ مقاله‌ای در روزنامه اطلاعات که حاوی مطالبی انتقادآمیز نسبت به امام خمینی(ره) بود، گروهی از روحانیون و مردم شهر قم نسبت به آن واکنش نشان داده و در ۱۹ دی 56 دست به تظاهرات زدند. در جریان این اعتراضات، عده‌ای توسط نیروهای وابسته به شاه شهید شدند.
وی ادامه داد: به مناسبت چهلمین روز این شهدا، انقلابیون تبریز دست به تظاهرات زده و بیشتر نقاط شهر را تسخیر کردند تا این که ساعت ۵ بعد‌از‌ظهر نیروهای دولتی کنترل شهر را به دست گرفتند. در این تظاهرات اعتراضی، ۵۸۱ نفر دستگیر، 13 نفر شهید و ۱۱۸ نفر زخمی شدند.
گفتنی است که عوامل تولید مستند «صداها فریاد می‌کشند» عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: شهرام علیزاده، فیلمبردار: یاشار دادبخش، صدابردار: حسن سلمانی، تدوین: غزل علیزاده، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: احد خدادادی، مدیر تولید: ویدا اشرف‌خانی، بازسازی صدا: فرهود بحری‌کرمی، عکاس: سیروس پاکپور، فیلمبردار پشت صحنه: پریا علیزاده، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما