يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۱۵۲۴
محمدعلی فارسی به «سینما تجربی» خبر داد؛

برای ادامه تصویربرداری «مجنون» در انتظار آماده شدن شرایط برای سفر به مراکش هستیم

۰
برای ادامه تصویربرداری «مجنون» در انتظار آماده شدن شرایط برای سفر به مراکش هستیم
بنابرگزارش «سینما تجربی» محمدعلی فارسی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: هانری دو فوشه‏کور از زمان کودکی تا دوران جوانی در کشور مراکش می زیسته و در واقع این کشور به نوعی وطن دوم است. بنابراین برای تنوع تصاویر و تکمیل کار امیدواریم که امکان سفر به این کشور برایمان فراهم شود.
تصويربرداري فيلم «مجنون» از پاييز سال گذشته به دنبال دعوت از پروفسور دو فوشه‌كور، در شهرهاي تهران و شيراز ادامه پيدا كرد. وی در شیراز با جمع کثیری از اساتید دانشگاه ها و در تهران با شفیعی کدکنی دیدار داشت. مرحله سوم تصويربرداري «مجنون» نیز در نيمه بهمن‌ماه سال‌ گذشته در كشور فرانسه و در محل کار و زندگی او ادامه یافت.
مستند- سینمایی «مجنون» قصه زندگي پروفسور شارل ‌هانري دو فوشه‌كور Charls-Henri De Fouche cour))اديب مشهور فرانسوي است كه سال‏ها، استادي كرسي زبان‌ فارسي دانشگاه سوربن ۲ را بر عهده داشته و قريب ۲۵ سال از زندگي خويش را وقف ترجمه كامل ديوان حافظ نموده است.
ترجمه «دو فوشه‌كور» از ديوان حافظ، چند سالي است كه با عنوان حافظ، افتخار شيراز HAFEZ, Shiraz Honors در فرانسه منتشر شده و با استقبال گرم فرانسوي‌ زبان‌ها نيز روبرو شده است.
عوامل توليد فيلم مستند- سينمايي «مجنون» به اين شرح هستند: پژوهشگر، نويسنده و كارگردان: محمدعلي فارسي، تصويربردار و نورپرداز: مهدي جعفري، ترجمه متون فرانسه: خانم دكتر كهنمويي‌پور، مترجم همزمان: خانم موسوي، دستيار كارگردان: مهدي فارسي، مجري طرح: فاطمه سادات محمودپور، تهيه‌كننده: مركز گسترش سينماي مستند و تجربي- محمدعلي فارسي
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما