کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«کیارستمی و عصای گمشده» بر پرده سینماهای هنروتجربه

23 شهريور 1399 ساعت 14:35


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی" به نقل از سایت هنر و تجربه، «کیارستمی و عصای گمشده» روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است. محمودرضا ثانی در مدت چهار سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی این فیلم‌ساز فقید را به تصویر بکشد.این کارگردان پیش از ساخت این مستند بلند، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع ‌شده است.ثانی هم‌چنین کارگردانی چندین فیلم مستند و کوتاه را در کارنامه دارد.
محمودرضا ثانی در یادداشتی درباره این مستند می‌نویسد:«سینمای کیارستمی حاصل بینش و تجربه‌های او در ابعاد مختلف زندگی است که آن راتبدیل به دانشی شخصی ومتعلق به خودش کرده بود. او از فیلم‌سازی لذت شخصی می‌برد و عقیده داشت اولین تماشاگر فیلمش خودش است. زندگی برایش مهم‌تر از هر چیزی بود. طی مدت چند سالی که در کنارش بودم از او درس‌هایی از سینما وزندگی آموختم و در این فیلم سعی کردم تا ابعاد مختلف و لایه‌های درونی دنیای منحصر به خودش را کشف کرده و به تصویر بکشم».
آیین دیدار مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده» سه شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۸ با همراهی عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان و اهالی سینما در موزه سینما برگزار می‌شود.
«کیارستمی و عصای گمشده»/ کارگردان، تصویربردار و تدوین: محمود رضا ثانی-تهیه‌کننده:بهروز نشان-مشاور کارگردان: خسرو نشان.


کد مطلب: 15232

آدرس مطلب :
http://www.cinematajrobi.ir/news/15232/کیارستمی-عصای-گمشده-پرده-سینماهای-هنروتجربه

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir