شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۱۵۲۲۶

تاریخ شفاهی سینمای ایران مستند شد

۰
تاریخ شفاهی سینمای ایران مستند شد
به گزارش  پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، این مستندساز در رابطه با روند تولید این پروژه گفت: این مجموعه در هفت فصل در دست تولید است که تاکنون ضبط و تدوین اولیه سه فصل از آن به پایان رسیده است و در حال صداگذاری، تصحیح و ضبط گفتار متن اثر هستیم.
وی تصریح کرد: فصل اول نگاهی گذرا به سینمای پیش از انقلاب تا اواسط سال ۱۳۶۲ دارد. فصل دوم از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۲ را بررسی می‌کند و در فصل سوم به سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ می‌پردازیم.
میراب اقدم افزود: در سه فصل اول این مجموعه مستند با افرادی چون علیرضا داوودنژاد، سیروس الوند، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، سیدمحمد بهشتی، فخرالدین انوار، محمدعلی نجفی، خسرو سینایی، علیرضا رئیسیان و تنی چند از هنرمندان و مدیران گفتگو شده است.
این کارگردان مستند تاکید کرد: البته به لحاظ زمانی هر فصل متغیر است چرا که سعی کردیم به جهت جلوگیری از گسست محتوایی، جریان سینمای را براساس دوران‌های مدیریتی آن پرداخت کنیم.
وی یادآور شد: این مستند در واقع مروری بر عملکرد مدیران سینمایی و روند شکل‌گیری تشکل‌های سینمایی است و تاریخی کاملاً شفاهی از آنچه سینمای ایران با آن روبرو بوده است را روایت می‌کنیم.
میراب اقدام در پایان اظهار کرد: هم‌اکنون به صورت موازی در حال ضبط ۴ فصل دیگر این مستند هستیم و فیلمبرداری آن آغاز شده است. امیدوارم بتوانیم تا اواخر سال جاری از سه فصل اول این مستند رونمایی کنیم و در سال آتی نیز ۴ فصل دیگر را به اتمام برسانیم.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما