چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : ۱۵۱۷۰
سومین هفته فیلم ایران در ژاپن برگزار شد

ایران و ژاپن ۱۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند

۰
ایران و ژاپن ۱۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، در روز نمایش افتتاحیه‌ی این رویداد در سالن‌ آکاساکای توکیو که با فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی و مستند «‌18 درصد» ساخته مصطفی شبان آغاز شد، حدود ۳۰۰ نفر از علاقه‌مندان ژاپنی و جمعی از ایرانیان و دانشجویان مقیم این کشور، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری حضور یافتند.
در ابتدای این برنامه و پس از پخش نماهنگ ویژه سومین هفته فیلم توکیو، رايزن فرهنگی سفارت کشورمان در ژاپن طی سخنانی با اشاره به برگزاری سومين دوره این برنامه و ابراز خرسندی از فعالیت‌های فرهنگی اجرا شده در دو کشور گفت: ایران و ژاپن بیش از ۱۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند و از جمله زمینه‌های بسیار مهم همکاری‌ها، هنر سینما و فیلم‌های ارزشمندی است که در طول سال‌های گذشته در دو کشور به نمایش درآمده و زمینه شناخت بیشتر و توسعه روابط فیمابین را فراهم نموده است.
دیوسالار ابراز امیدواری کرد با توسعه شناخت هر چه بیشتر، شاهد افزایش همکاری‌ها و تعاملات بین دو کشور و ملت بزرگ ایران و ژاپن باشیم.
در بخش دیگری از این برنامه، یوشیهیکو یاتابه مدیر ارشد برنامه‌ریزی جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو به نمایندگی از سوی یونی فیلم ژاپن گفت: به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن برای برگزاری سومین جشنواره فیلم در ژاپن تبریک می‌گویم و باید اعلام کرد سطح و کیفیت فیلم‌ها، کارگردانان و هنرمندان ایرانی بسیار بالا و ارزشمند است و هر سال در جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو نیز با موفقیت حضور دارند.
وی اظهار امیدواری کرد تا روابط سینمایی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
گفتنی است: در سومین دوره هفته فیلم ایران در ژاپن، ۷ فیلم با زیرنویس ژاپنی و صدای اصلی که از سوی رایزنی فرهنگی به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس گردیده شامل ویلایی‌ها، مادری، آذر، ۱۸ درصد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی و خیلی دور خیلی نزدیک به نمایش در‌آمد. همچنین در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار فرهنگی و هنری برپا گردید و نشریات و کتب رایزنی نیز به علاقه مندان معرفی و ارائه شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما