سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۱۵۱۶۷

باوی ساجد عضو ثابت جشنواره سینمایی در "الجزایر" شد

۰
باوی ساجد عضو ثابت جشنواره سینمایی در "الجزایر" شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از ایسنا، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه البوابة  که در کشور الجزایر برگزار می شود، در کنار دیگر اعضای انتخاب وداوری از کشور مراکش، فرانسه، سودان، تونس، عراق، الجزایر و مصر، حبیب باوی ساجد را به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در این رویداد سینمایی آفریقای عربی برگزیده است. 
جشنواره فیلم کوتاه البوابه با آغاز شیوع بیماری کرونا، به منظور حفظ و ایجاد فضای مناسب فیلمسازی برای جوانان، پایان هر ماه بصورت آنلاین برگزار میشود و ماه آوریل سال2021 منتخبی از فیلم های جشنواره در شهر عنابه، شمال شرقی کشور الجزایر با حضور فیلم سازان و اعضای انتخاب و داوری به مدت ده روز برای عموم به نمایش در می آیند. 
در ایام برگزاری این جشنواره ورک شاپهای فیلم سازی برگزار می‌شود و از میان فیلمسازان جوان، پنج فیلم پنج دقیقه‌ای با مشاوره و راهنمایی اعضای هیئت انتخاب و داوری تهیه و تولید می شوند تا چرخه فیلم کوتاه از تئوری به مرحله عملی برسد. 
حبیب باوی ساجد فیلم ساز خوزستانی است که پیش از این فیلم سینمایی داستانی «سامی» را کارگردانی و تهیه و تولید کرده است. 
باوی ساجد که پیش از این تجربه داوری در دیگر جشنواره ها از جمله جشنواره بین المللی مسقط در عمان را داشته است، در حاشیه جشنواره فیلم کوتاه البوابة الجزائر، به برگزاری ورک شاپ آموزش فیلمنامه‌نویسی نیز می‌پردازد.
این فیلمساز خوزستانی که عضو انجمن صنفی کارگردانان مستند خانه سینمای ایران و عضو شبکه مستندسازی اروپا (edn) است، پیش از این ورک شاپ های آموزشی سینمایی در دیگر کشورهای عربی داشته است و گفته می شود سلسله ورک شاپ های آموزشی این فیلم ساز از چندی پیش به‌صورت تور و آنلاین در چندین کشور عربی و آفریقایی آغاز شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما