يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۱۵۱۶۱

نمایش مستند «سایه‌های بی‌خورشید» در آمریکا و کانادا

۰
نمایش مستند «سایه‌های بی‌خورشید» در آمریکا و کانادا
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، این مستند که پیش از این در نوزدهمین جشنواره سالانه مستند موزه هنر مدرن نیویورک (MoMA) به نمایش درآمده بود، به عنوان بخشی از برنامه مجازی مرور آثار مهرداد اسکویی، از تاریخ ۵ تا ۲۱ اوت (۱۵ تا ۳۱ مرداد) در موزه تصاویر متحرک در نیویورک روی پرده می‌رود.
«سایه‌های بی‌خورشید» همچنین در سینماهای چندین ایالت آمریکا از جمله کالیفرنیا (لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو)، ایلینوی (شیکاگو)، واشنگتن (سیاتل)، نیومکزیکو، میزوری، اورگن، فلوریدا، آریزونا، آیووا، نیویورک و همچنین ونکوور و مونترال کانادا برنامه‌ی نمایش دارد.
این مستند پس از رونمایی در سی و دومین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) و کسب جایزه بهترین کارگردانی از این رویداد معتبر سینمای مستند، در  چندین جشنواره بین‌المللی دیگر از جمله بیگ‌اسکای آمریکا، مونیخ آلمان، کراکو لهستان، داک‌اِج نیوزیلند، میلینیوم بلژیک،  حقوق بشر ژنو، هلسینکی فنلاند و… نیز حضور یافته و اخیراً به جشنواره «ژان روش» فرانسه، «زاگرب داکس» کرواسی و «داکوفست» کوزوو نیز دعوت شده است.
«سایه‌های بی‌خورشید» اثری تکان‌دهنده و برانگیزنده درباره‌ی محل نگهداری نوجوانان بزهکار است و روی دختران و زنانی تمرکز می‌کند که به سبب قتل یا معاونت در قتل یکی از مردان خانواده یا خویشاوندان سوءاستفاده‌گر خود به کانون اصلاح و تربیت فرستاده شده‌اند.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما