چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب : ۱۵۱۴۶

نمایش «ملکوت» و «یکدیگر» در جشنواره مورد تایید آکادمی اسکار

۰
نمایش «ملکوت» و «یکدیگر» در جشنواره مورد تایید آکادمی اسکار
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، «ملکوت» به کارگردانی فرنوش عابدی و «یکدیگر» ساخته سارا طبیب‌زاده، دو انیمیشن کوتاه ایرانی هستند که در بخش مسابقه جشنواره  «In The Palace»بلغارستان روی پرده خواهند رفت.
این جشنواره از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را در شهر وارنا آغاز کرده و تمرکز برنامه‌های آن بر نمایش آثار معاصر و پیشرو از سینمای بلغارستان، اروپا و سینمای بین‌المللی معطوف گردیده است.
جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «In The Palace» بلغارستان از جمله رویدادهای سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار در شاخه فیلم کوتاه است و برنده جایزه بهترین انیمیشن، به همراه برندگان دو بخش دیگر فیلم کوتاه این رویداد، واجد شرایط رقابت در جوایز اسکار شناخته می‌شوند.
گفتنی است: «ملکوت» درباره‌ی یک نوازنده پیانو است که پس از حادثه‌ای دستش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به ساز زدن نیست؛ سپس دست‌های او پیوند زده می‌شود، اما این دست‌ها به سمت شرارت و پلیدی پیش می‌روند...
انیمیشن «یکدیگر» نیز روایتگر جست‌و‌جوی پسری در پی لایه‌ی گم‌گشده‌ی خود است. او در این مسیر برای بدست آوردن مطلوبش تنها یک راه در پیش دارد: از دست دادن!
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «In The Palace» از تاریخ ۱۵ الی ۲۲ ماه سپتامبر 2020 (۲۵ شهریور تا اول مهر 1399) در شهر وارنا بلغارستان برگزار می‌شود.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما