شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب : ۱۵۱۳۳

مستند «خط باریک قرمز» از ششم مرداد اکران می‌شود

۰
مستند «خط باریک قرمز» از ششم مرداد اکران می‌شود
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، فیلم مستند داستانی «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست که سال گذشته موفقیت‌های مختلفی در جشنواره‌های داخل و خارج کسب کرده و قرار بود نوروز امسال اکران شود، در نهایت با پایان‌بندی متفاوتی نسبت به نسخه‌ی جشنواره‌ای، اکران خود را از دوشنبه ۶ مرداد در سینماهای «هنر و تجربه» آغاز می‌کند.
در آستانه اکران «خط باریک قرمز» همچنین از پوستر جدید فیلم با طراحی «مهدی رایگانی» رونمایی شد. طراح پوستر فیلم سعی کرده بیشتر به حال و هوای اصلی و محتوای دراماتیک و پرکشش فیلم نزدیک شود تا مخاطب پیش از ورود به سالن‌های سینما بیشتر در فضای فیلم قرار بگیرد؛ فیلمی که باعث شد یک اعدام کمتر شود و میلاد یکی از نوجوانان در آستانه اعدام، مورد بخشش قرار گرفت. همچنین این اثر توانست باعث تغییر زندگی عده‌ای مجرم نوجوان دیگر شود.
در این مستند داستانی، توماج دانش بهزادی در کنار فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی، امیر دژاکام، افشین هاشمی، آرش آبسالان، یاسر خاسب و همراهی نوجوانان کانون اصلاح و تربیت حضور دارند.
«خط باریک قرمز» در آخرین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر برنده جایزه نت‌پک (شبکه توسعه سینمای آسیا اقیانوسیه) شد و نماینده سینمای مستند ایران در آخرین دوره جوایز آسیا پاسیفیک بود و همچنین برنده چهار جایزه در سینماحقیقت و فیلم منتخب جشنواره پوسان و... نیز است.
مستند «خط باریک قرمز» داستان یک گروه مجرم نوجوان در یک زندان است که با کمک چند مربی بازیگری تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند و ناگفته‌های زندگی خود را از این طریق بیان کنند تا اگر این نمایش موفق بود، به این بهانه و برای اجرا در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از زندان خارج شوند، اما تعدادی از آنها برای روز اجرا، نقشه فرار می‌کشند...
تهیه‌کنندگان این فیلم نگار اسکندرفر و فرزاد خوشدست هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما