شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب : ۱۵۱۱۲

«خط باریک قرمز» با پایان‌بندی تازه در نوبت اکران قرار گرفت

۰
«خط باریک قرمز» با پایان‌بندی تازه در نوبت اکران قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، این کارگردان سینما در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی- ایرنا، اظهار کرد: بعد از حضور موفق در جشنواره‌های مختلف در طول سال ۹۸، بنا داشتیم تا این فیلم را در ابتدای نوروز ۹۹ در گروه سینمایی هنر و تجربه و در کل کشور اکران کنیم، اما با توجه به شرایط پیش‌آمده تحت‌تاثیر شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها، برنامه‌ریزی نمایش این فیلم به تیرماه موکول شد که متأسفانه در یک تداخل ناخواسته‌ قرار گرفتیم و بازهم اکران این فیلم به تعویق افتاد.
وی افزود: با توجه به بازگشایی سینماها پس از مدتی و قرارگرفتن آثار سینمایی در صف اکران، اکران این فیلم طی هفته‌های آتی آغاز خواهد شد.
خوشدست بیان کرد: فیلم «خط باریک قرمز» تقریبأ در هر جشنواره‌ای که حضور داشته، در چند رشته جایزه گرفته یا نامزد دریافت جایزه شده است. هرچند دو جشنواره خارجی مطرحی که در آن‌ها انتخاب شده بود، به‌خاطر شیوع بیماری کرونا لغو شد. در اکران جشنواره‌ها بسیاری از مخاطبان فیلم می‌خواستند بدانند در آخر چه سرنوشتی برای کاراکترهای اصلی اتفاق می‌افتد. اکنون این نسخه از فیلم که قرار است برای عموم نمایش داده شود، پایان‌بندی تازه‌ای دارد و در آن به کنجکاوی مخاطبان حرفه‌ای که قبلأ یک بار فیلم را دیده بودند، درباره‌ی سرنوشت شخصیت‌های این مستند سینمایی پاسخ داده می‌شود.
این کارگردان ادامه داد: می‌توانم بگویم که شرایط فعلی تاثیر گرفته از بیماری کرونا در جامعه اطرافمان، شبیه به روزگار دو سال قبل شخصیت‌های مستند «خط باریک قرمز» است! در آن زمان بچه‌های فیلم ما در کانون اصلاح و تربیت خیلی خسته، مأیوس و غمگین بودند، اما پس از اتمام تولید و ضبط آخرین سکانس این فیلم، امید به زندگی پیدا کردند. البته پایان‌بندی تازه ما هم این امید و روشنی را به وضوح بیشتری نشان می‌دهد که قطعأ مناسب حال و احوال این روزهای همه‌ی ما است.
وی ادامه داد: در حقیقت سایه سیاه بیماری کرونا باعث تغییراتی در روحیه جمعی شده است. به نظرم با دیدن این مستند دریچه‌ی دیگری باز می‌شود و می‌توانیم امیدی حقیقی، نه البته کاذب و شعاری را دوباره پیدا کنیم. این نکته‌ای‌ست که باعث می‌شود بازهم اعلام کنم که مسئولان، مخاطب مهمی برای این فیلم هستند؛ چرا که به قول یکی از شخصیت‌های فیلم در این اثر غیرممکن‌، ممکن می شود.
«خط باریک قرمز» تاکنون موفق به دریافت جوایزی چون بهترین فیلم هنروتجربه در سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، بهترین فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت، بهترین فیلمبرداری در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت و نیز جایزه ویژه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است و در جشن مستند سینمای ایران نامزد سه جایزه از جمله بهترین فیلم بود.
همچنین این فیلم به عنوان اولین مستند جایزه نت‌پک را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دریافت کرد.
این اثر پیشتر نامزد نهایی بهترین فیلم در یازدهمین دوره آسیا- پاسیفیک استرالیا و نامزد بهترین مستند سال در جشن خانه سینما شده بود و فیلم منتخب جشنواره پوسان هم بود.
«خط باریک قرمز» همچنین در بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از سوی هیات داوران قوه قضاییه مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه هیات داوران سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را دریافت کرد و در مراسمی ویژه از طرف فرمانده کل نیروی انتظامی مورد تقدیر واقع شد.
مستند سینمایی «خط باریک قرمز» بر مبنای تئوری تأثیر سایکودرام بر کاهش خشونت و تأثیرات مثبت آن بر تغییر شخصیت افراد بزهکار و مجرم طراحی شده که با نتیجه‌ای درخشان به یک پایان‌بندی رسیده است و بر اساس پیشنهاد این فیلم، طرح راه‌اندازی اولین مدرسه سایکودرام در ایران در دستور کار قرار گرفته است.
فرزاد خوشدست هم اکنون با یک همکار فیلمنامه‌نویس در حال نگارش فیلم سینمایی جدید خود است تا در ابتدای سال آینده آن را جلوی دوربین ببرد
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما