شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب : ۱۵۰۹۲

انیمیشن «صید» تمثیلی از مشکلات انسان امروزی است

۲
انیمیشن «صید» تمثیلی از مشکلات انسان امروزی است
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه موضوع این انیمیشن که با تکنیک دو بُعدی سنتی (بر روی کاغذ) انجام می‌شود، آمده است: «صیاد در انتظار صید نشسته بود و آگاه نبود که خود، صید صیادی دیگر است...»
سلمان اربابون درباره‌ی شیوه شکل‌گیری انیمیشن کوتاه «صید» توضیح داد: حدود هفت سال بود که قصد ساخت قصه‌ای تمثیلی از مشکلات و گرفتاری‌های انسان کنونی داشتم. نمادهای به کار رفته در این قصه ریشه در فرهنگ و ادبیات فارسی دارند. ماهی در فرهنگ‌های مختلف از جمله ایران، مظهر زندگی و شادابی است. مرد کهنسال در قصه‌ی ما با ظاهری هندسی روایت‌گر انسان امروز است؛ انسانی درگیر روزمره‌گی و فضای خشک که در تقابل با پویایی طبیعتش است.
وی افزود: تولید انیمیشن «صید» با توجه به شیوع بیماری کرونا و برای حفظ سلامت عوامل تولید، به‌صورت دورکاری در حال انجام است و امیدوارم تا پایان سال 99 آماده نمایش شود.
عوامل تولید این انیمیشن کوتاه 8 دقیقه‌ای عبارتند از: فیلمنامه: پیام پارسافر، طرح و ایده شخصیت: عرفان محمدی‌آذر، طراح شخصیت، طراح استوری‌بُرد و انیماتور: مهدی قومورلو، طراح کانسپت، لی‌آوت و بک‌گراند‌ها: نگاره حلیمی، کامپوزیت: سلمان اربابون، تدوین: سلمه اربابون، طراح صدا و صداگذاری: حسن مهدوی، آهنگساز: فرنام فرهنگ‌کرمانی، تهیه‌کننده و کارگردان: سلمان اربابون، تولید شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما