چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب : ۱۵۰۹۰

مستند «ضریب هوشیاری ۳‌» حاوی خبر مهمی برای مردم است

۱
مستند «ضریب هوشیاری ۳‌» حاوی خبر مهمی برای مردم است
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، تصویربرداری این فیلم مستند داستانی که به بیماران درگیر کُمای عمیق و آسیب‌های مغزی می‌پردازد، از نیمه گذشت. این در حالی است که انجمن اهدای عضو، سازمان هلال احمر تهران و انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران در حال همکاری با گروه تولید هستند.
دکتر مجید خسروی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و یکی از جراحان معتبر مغز و اعصاب کشور که تاکنون حدود ۷۰۰۰ بیمار را تحت عمل جراحی قرار داده، به عنوان مشاور پزشکی و علمی پروژه مستند «ضریب هوشیاری 3» اظهار کرد: «علم پزشکی در زمینه‌ی جراحی مغز و اعصاب در درمان دو بیماری آسیب‌های نخاعی و قطع نخاع و مرگ مغزی ناتوان است و با وجود راهکارهای پیشنهادی، هم‌چنان به درمان قطعی در این زمینه دست پیدا نکرده‌ایم».
وی با اشاره به هدف از  همکاری با این پروژه گفت: «به نظر می‌رسد جراحی مغز و اعصاب در دو رشته آسیب نخاعی و مرگ مغزی متمرکز خواهد شد؛ چون به شکل میانگین در دنیا حدود ۵ میلیون بیمار در سال به علت آسیب‌های مغزی دچار مرگ مغزی می‌شوند که این آمار پس از سرطان و بیماری قلبی، بالاترین میزان مرگ و میر را نشان می‌دهد. این فیلم نیز به این موضوع جذاب می‌پردازد که امیدوارم دریچه‌ای برای پیشرفت در زمینه‌ی علم پزشکی و جراحی مغز و اعصاب در درمان بیمارانی باشد که به علت آسیب‌های مغزی دچار کاهش سطح هوشیاری، کما و در نهایت مرگ مغزی می‌شوند».
دکتر خسروی در پایان تاکید کرد: «مستند Gcs3 خبر مهمی به مردم خواهد داد و به نظرم پس از اکران فیلم، سیستم آموزشی ما در جراحی مغز و اعصاب دچار تحول شگرفی در نجات جان بیماران خواهد شد و قدمی رو به جلو خواهیم برداشت».
لازم به ذکر است مستند داستانی «ضریب هوشیاری 3» یا Gcs3 بر طبق مدارک، مستندات و مشاوره اساتید و جراحان معتبر مغز و اعصاب ایران پیش می‌رود و طبق پروتکل‌های بهداشتی اتحادیه اروپا، قرار است این گروه برای ادامه تصویربرداری عازم آمریکا و کشورهای اروپایی شوند.
عواملی که در این پروژه حضور دارند عبارتند از: تحقیق، نگارش و کارگردان: ابراهیم شفیعی، مشاور پروژه: وحید جلیلوند، مشاور کارگردان: علی شاه‌حاتمی، مشاور رسانه‌ای: مونا کریمی، مدیر فیلمبرداری: سجاد سبحانی، صدابردار: سیدجلال سعادت‌یار، تدوین: محمد حدادنسب و امین رضئی، موسیقی: اکبر بلالی، طراح گریم: زهرا عباسی، طراح صحنه و لباس: ابراهیم لطیفی، بازیگران: سهیل محبی، ابراهیم لطیفی، سها پورحاتمی، فهیمه گردان، علی خونساری، بیتا علی‌محمدی، عکاس: امیر ایزدی، مدیر تولید: امین رضئی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: جواد کاهه، مدیر تدارکات: علیرضا نظری، تهیه‌کننده: ابراهیم شفیعی، با حضور افتخاری: دکتر مجید خسروی

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما