شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب : ۱۵۰۴۳

همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با «داکیو نایت» جهت پخش اینترنتی مستندهای ایرانی

۰
همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با «داکیو نایت» جهت پخش اینترنتی مستندهای ایرانی
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «داکیو نایت» DocuNight برنامه نمایش ماهانه فیلم‌های مستند ایرانی است که از سال 1393 به همت «احمد کیارستمی» آغاز به کار کرده و در بیش از 25 شهر آمریکا و کانادا برنامه نمایش فیلم دارد.
این برنامه با توجه به شیوع بیماری کرونا مثل اکثر برنامه‌های هنری و فرهنگی سراسر دنیا بصورت آنلاین برگزار می‌شود؛ به همین منظور «داکیو نایت» در اردیبهشت‌ماه 1399 پلتفرم نمایش اینترنتی خود را با عنوان  Docunight On-Demandراه‌اندازی کرد.
مشترکین این سرویس همانند نتفلیکس می‌توانند در هر زمان از طریق وب، اپل، آمازون، به آرشیو فیلم‌های مستند موجود در «داکیو نایت آن دیمند» دسترسی داشته باشند و بر روی کامیپوتر یا تلویزیون خود فیلم‌ها را ببینند. این سرویس برای همه مخاطبین مستندهای ایرانی در هر کجای دنیا قابل عضویت و دسترسی است.
لازم به ذکر است که تاکنون برخی فیلم‌های تولیدی این «مرکز» نظیر مانکن‌های قلعه‌حسن‌خان، بافندگان خیال، متهمین دایره بیستم، والسی برای تهران، اهالی خیابان یکطرفه، آتلان، سفر سهراب، راننده و روباه، من میخوام شاه بشم، در برنامه «داکیو نایت» یا «شب مستند» در شهرهای سان‌فرانسیسکو، نیویورک، لس‌آنجلس، سن‌دیه‌گو، واشنگتن، مینه‌سوتا، ونکوور، تورنتو، کالیگری و واترلو برای مخاطبان ایرانی و خارجی به نمایش درآمده و هم‌اینک در آرشیو پلتفرم نمایشی Docunight On-Demand قابل دسترسی است.
هدف از برگزاری این برنامه، ایجاد تبادل فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب برای شناخت هر چه بهتر «جامعه‌ی ایرانی» از طریق نمایش مستندهای شاخص ایرانی است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما