شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۱۵۰۰۶

نشان افتخار هیات داوران جشنواره «هات‌داکس» به مستند «چشم‌ها و دست‌ها» رسید

۰
نشان افتخار هیات داوران جشنواره «هات‌داکس» به مستند «چشم‌ها و دست‌ها» رسید
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی سینماتجربی، بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» از 8 تا 17 خرداد 1399 به شکل آنلاین برگزار می‌شود؛ اما داوری‌های این دوره در فاصله روزهای 11 تا 22 اردیبهشت به انجام رسید و فیلم مستند «چشم‌ها و دست‌ها» ساخته پناه‌برخدا رضایی، موفق به دریافت نشان افتخار Honourable Mention هیات داوران بخش ویترین جهان این رویداد شد.
بیانیه هیات داوران در مورد فیلم «چشم‌ها و دست‌ها» به این شرح است: «در این پرتره‌ی دلپذیر و زیبا، ظرافت زندگی یک زوج دوست‌داشتنی علیرغم داشتن معلولیت جسمی به تصویر کشیده شده است. آنها در این صحنه‌ی زندگی در کشور ایران متواضعانه زندگی می‌کنند...»
در خلاصه موضوع این مستند 57 دقیقه‌ای «چشم‌ها و دست‌ها» آمده است: «این فیلم مستندی است از زندگی یک زوج که باور دارند یکی چشم است برای دیگری و یکی دست است برای آن دیگری...»
لازم به ذکر است که پخش بین‌المللی مستند «چشم‌ها و دست‌ها» برعهده‌ی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
جشنواره بین‌الملل فیلم مستند «هات‌داکس» کانادا، مهمترین و بزرگ‌ترین رویداد فیلم مستند و بازار فیلم در آمریکای شمالی است. این جشنواره که یکی از مهمترین مکان‌ها برای مشاهده و بحث پیرامون مستندهای برجسته سال است، برای ترویج و تولید فیلم مستند در جهان پایه‌گذاری شده و هر سال بیش از 200 فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود. هات‌داکس مورد تایید آکادمی اسکار است و برنده‌ی بخش مسابقه بین‌الملل مستندهای بلند جشنواره، واجد شرکت در اسکار 2021 می‌شود.
این دوره‌ی جشنواره هات‌داکس، میزبان مستند «زنان آفتاب: يك گاه‌نگارى درباره ديدن» به کارگردانی حامد ذوالفقارى هم بود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما