سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۱۵۰۰۳

پرستو کاردگر: جنگ برای «کلنل» تمام نشده است

۰
پرستو کاردگر: جنگ برای «کلنل» تمام نشده است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» پرستو کاردگر در گفتگو با خبرگزاری صبا درباره انیمیشن «کلنل» که نیمه اول سال ۹۷ از پایان فیلمنامه آن خبر داده بود، توضیح داد: «کلنل» درباره یک پیرمرد تقریبا ۸۰ ساله است که با اینکه سال‌ها از زمان جنگ گذشته است اما این پیرمرد همچنان در حال و هوای جنگ قرار دارد و با همان اورکت جنگی بر تن زندگی می‌کند و تفنگش را همیشه همراه خود دارد.
وی افزود: این انیمیشن نشان می‌دهد که ۴۰ سال از پایان جنگ گذشته است اما ظاهر و زندگی «کلنل» تجسمی از جنگ است و با خاطرات جنایت‌هایی که در جنگ انجام داده دست به گریبان است.
این کارگردان درباره وضعیت فعلی این انیمیشن بیان کرد: این انیمیشن درحال حاضر در مرحله انیمیت قرار دارد و با تکنیک دو بعدی فریم بای فریم ساخته می‌شود به این معنا که هر فریم به شکل جداگانه باید کشیده و سپس رنگ‌آمیزی شود و در این کار طراح کانسپت‌ها شقایق صحرایی و انیماتور مهدی خلیلی هستند.
وی افزود: دلیل طولانی شدن ساخت این انیمیشن ابتدا وسواسی بود که برای نگارش فیلمنامه آن داشتم و همچنین قرار بر این بود این کار را بصورت مستقل بسازیم اما به تازگی با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قرارداد بستیم و درحال جلو بردن کار هستیم.
کارگردان انیمیشن «ایکی» در پایان درباره زمان نمایش انیمیشن تقریبا ۸ دقیقه ای «کلنل» عنوان کرد: ساخت «کلنل» تا پایان تابستان و یا پاییز به پایان می‌رسد و امیدواریم به جشنواره فیلم کوتاه تهران و یا دوسالانه انیمیشن تهران برسد.
گفتنی است؛ انیمیشن «کلنل» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما