دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۱۴۹۹۹

برج آزادی ۵۰ ساله می‌شود

۰
برج آزادی ۵۰ ساله می‌شود
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، علیرضا حفیظی ضمن تبریک ۲۸ اردیبهشت روز جهانی «موزه و میراث فرهنگی» گفت: برج آزادی به عنوان نماد ملی ایران در ردیف برج‌های مطرح و منحصربه‌فرد دنیا قرار دارد و دارای اهمیت ویژه‌ای در سطح بین‌المللی است؛ به نحوی که انجام برخی فعالیت‌های فرهنگی هنری در آن نظیر برنامه‌هایی که در راستای همبستگی با کشورها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، بازتاب‌های بین‌المللی و خوبی را در پی داشت.
وی افزود در ایام کرونا که «برج موزه آزادی» پذیرای گردشگران داخلی و خارجی نبود، فعالیت‌های مناسبی در حوزه فضای مجازی مثل بازدید مجازی از برج، نمایشگاه‌های آثار هنری (بصورت مجازی) و همچنین گام‌های موثری در بحث تولید محتوا برداشته شد که عموم بازدید‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت برج به نشانی azadi-tower.com از آنها استفاده نمایند. در حال حاضر نیز مجموعه آماده بازگشایی مجدد بوده و منتظر اعلام سازمان‌های زیربط در این زمینه هستیم .
حفیظی با اشاره به سیاست‌های بنیاد فرهنگی هنری رودکی مبنی بر انجام ویژه برنامه‌های پنجاهمین سالگرد تاسیس برج آزادی اضافه کرد: بازسازی برج از جمله برنامه‌های ضروری پیش‌رو است که طی هماهنگی‌های انجام شده با وزارت میراث فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تهران، این موضوع در دستور کار قرار گرفته و انشالله در گام اول، گنبد رُک در بالای برج مرمت و احیا خواهد شد.
ثبت برج آزادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (با هماهنگی و همکاری نهادهای ذیربط)، برگزاری جشنواره عکس‌های قدیمی از برج آزادی، چاپ تمبر ملی، عقد خواهر خواندگی با برج‌های مطرح دنیا و چاپ کتاب ۱۶۰ پلان برج آزادی، از دیگر برنامه‌های مد نظر در پنجاهمین سال تاسیس برج است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما