سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب : ۱۴۹۰۴

دشمنی بشر با کره خاکی سوژه‌ای برای ساخت انیمیشن

۰
دشمنی بشر با کره خاکی سوژه‌ای برای ساخت انیمیشن
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینما تجربی " به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فرنوش عابدی که کارگردانی انیمیشن سمپاش را بر عهده دارد، درباره ساخت این اثر گفت: سمپاش که در مرحله پیش تولید و ساخت شخصیت‌ها و فضا قرار دارد، برای مخاطب نوجوان به بالا ساخته می‌شود. برای ساخت سمپاش از تکنیک سه بعدی رایانه‌ای استفاده می‌کنم.
وی درباره داستان و موضوع انیمیشن سمپاش توضیح داد: در شهری ناکجاآباد، ارتشی از سربازان سم‌پاش مأموریت دارند هر گونه گیاه و رستنی را از بین ببرند. این در حالی است که یکی از سربازان پی به بی‌خطر بودن و حتی مفید بودن گیاهان می‌برد. پس از پیدا کردن اتفاقی یک گیاه سبز، این سرباز در تلاش برای حفظ آن می‌شود در حالی که خود را به مخاطره می‌اندازد.
عابدی درباره دغدغه خود برای پرداختن به موضوع مدنظر در انیمیشن سمپاش، تأکید کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی کره زمین و دشمنی بدون توقف و به دور از عقلانیت بشر با کره خاکی، گرم شدن و نابودی تدریجی کره خاکی و خانه‌مان و آینده‌ای ناامید کننده برای آینده زیست بشر، به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین تهدید در طول تاریخ انسان برای حیات انسان اتفاق می‌افتد. از این رو به این موضوع در انیمیشن سمپاش پرداختم.
وی اظهار کرد: سمپاش با نگاهی نمادین به این اتفاق خطیر، می‌تواند به موضوعی جهانی و فراگیر بدل شود و به موفقیتی جهانی مبدل شود.
کارگردان سمپاش در پایان سخنان خود درباره زمان پایان ساخت این اثر انیمیشن، گفت: اگر همه چیز به موقع پیش برود، برای جشنواره دوسالانه پویانمایی کانون پرورش فکری، یعنی اوایل زمستان سال ۱۳۹۹، این انیمیشن آماده می‌شود.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما