سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۱۴۹۰۲

دو فیلم مستند در جمع برگزیدگان بخش «تجلی اراده ملی» جشنواره فجر

۰
دو فیلم مستند در جمع برگزیدگان بخش «تجلی اراده ملی» جشنواره فجر
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، جوایزی که از سوی نهادها و سازمانها‌ در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر، به فیلم‌های مستند اهدا شد، به این شرح است:
جایزه هیات داوران قوه قضائیه 
جایزه هیات داوران قوه قضائیه متشکل از سیدمحمدرضا خوشرو، مهدی افتخاری، علیرضا پاشایی، محمد شهریاری، امیر  اکبرزاده و جواد طوسی، به دلیل توجه به آسیب‌های اجتماعی نوجوانان به فرزاد خوشدست کارگردان مستند خط باریک قرمز اهدا شد.
فرزاد خوشدست پس جایزه دریافت جایزه خود از سازمان زندان‌ها تشکر کرد و گفت: از داوری بخش مستند جشنواره متعجبم!
جایزه سازمان زندان‌ها
جایزه هیات داوران سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور متشکل از احمد افروز، حسن ضیا آذری، فرهاد درودگر نیز به فیلم «خط باریک قرمز» ساخته «فرزاد خوشدست» تعلق گرفت.

جایزه وزارت ورزش و جوانان
جایزه وزارت ورزش و جوانان متشکل از اعظم کریمی، شاهین مظفری و مجید توکلی برای نگاه نو به ورزش بانوان در عرصه قهرمانی، به «سام کلانتری» برای فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست» اهدا شد.
حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در سخنانی کوتاهی، ضمن تشکر از دستگاه‌های مختلف و سمن‌ها برای حضور در این رویداد گفت: تعداد زیادی از دستگاه‌ها که ارزش این کار را متوجه شده بودند درخواست حضور داشتند که با توجه به اولویت‌ها این امر انجام شد. جشنواره در کنار استعدادیابی که انجام می‌دهد، نشان داد می‌شود با اولویت‌ها و گزینش‌ها نسبت به آثار، اولویت‌ها به مولدان هر حوزه گفته شود و مسیر هدایت شود. این امر نشان داد سازمان‌ها و دستگاه‌ها از ظرفیت سینما و هنر باخبر هستند و می‌دانند از آن می‌توانند استفاده کنند.
وی از هیات‌ داوران بخش‌های مختلف نیز تشکر کرد و از دستگاه‌ها خواست تا جهت‌گیری‌ها و اولویت‌هایشان را زودتر اعلام کنند تا تاثیر بیشتری در فرهنگسازی شکل بگیرد.
گفتنی است: فیلم «خورشید» ساخته «مجید مجیدی» موفق‌ترین فیلم تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بود که 8 جایزه بدست آورد.


 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما