يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب : ۱۴۸۸۸
مستندسازان خبر دادند:

مخاطبان جشنواره فجر استقبال خوبی از سینمای مستند داشتند

۰
مخاطبان جشنواره فجر استقبال خوبی از سینمای مستند داشتند
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سام کلانتری کارگردان مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» گفت: استقبال اهالی رسانه و مخاطبان از نمایش فیلم ما در پردیس سینمایی ملت بسیار خوب بود و سه سالن این پردیس سینمایی پر شد. در موزه سینما هم نمایش مردمی خوبی داشتیم و برای سانس ساعت 22 در وسط هفته، دو سوم از سالن پر شده بود و مخاطبان برای تماشای این مستند بلیت خریداری کرده بودند.
این فیلم درباره دختران تیم ملی «اسکیت هاکی» ایران و مشکلات پیچیده آنها در راه مسابقات آسیایی کره است. فدراسیون توانایی تامین هزینه دختران را ندارد و این اتفاق باعث شده است تا تیم در شرایط روحی بحرانی قرار بگیرد. با اضافه شدن دکتری روانکاو که باور به متدی جدید در کار با دختران دارد، تعدادی از آنها کمپینی جهت جمع‌آوری پول را راه‌اندازی می‌کنند. کمپین در نهایت با حمایت مردم موفق شده و دختران با این کمک‌ها عازم مسابقات کره می‌شوند. مسابقاتی که آنها باید با غول‌های قدرتمند آسیا مبارزه کنند.
فرزاد خوشدست هم با اشاره به استقبال مخاطبان از نمایش مستند «خط باریک قرمز» در سینماهای مردمی اظهار کرد: تا به حال اکران خوبی در سینماهای مردمی داشتیم و تنها در سالن باغ کتاب به دلیل مشکل دی سی پی و به موقع شروع نشدن فیلم، بسیاری از مخاطبان سالن را ترک کرده بودند.
وی افزود: در پردیس سینمایی کوروش فیلم ما با سه سالن پر از مخاطب روی پرده رفت و تا به حال بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کرده ام.
در مستند «خط باریک قرمز» یک گروه مجرم نوجوان در زندان با کمک چند مربی نمایش تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند تا اگر موفق بود، به این بهانه و برای اجرا یک روز از زندان خارج شوند.
محسن استادعلی هم از اکران پرمخاطب مستند «خسوف» در پردیس سینمایی کوروش و سینما استقلال خبر داد. در خلاصه این مستند آمده است: «می‌گن اين خسوف، طولانی‌ترين خسوف قرن بيست و يکه. شيش ساعت و سيزده دقيقه و چهل و هشت ثانيه، سايه زمين روی ماه می‌افته و توو اين مدت خبری از مهتاب نيست، خبری از نور نيست...»
«قصه دختران فروغ» هم به گفته کارگردانش اکران نسبتا خوبی در سینما آزادی و کوروش داشته است. خاطره حناچی در این باره گفت: در پردیس سینمایی کوروش نیمی از سالن پر بود و در سینما آزادی حدود 80 مخاطب فیلم را تماشا کردند که به نسبت میزان مخاطبان سینمای مستند در جشنواره فجر تعداد قابل قبولی است.
این مستند روایتگر زندگی دختران و پسران بدسرپرست ساکن شهر مشهد است. آنها مدت زمان زیادی همراه با یک زوج در یکی از مراکز خصوصی وابسته به بهزیستی زندگی می‌کنند. بعد از گذشت چند سال تعدادی از جوانان این مرکز بر علیه این زوج که زمان طولانی پدر و مادر خودشان می‌دانستند، شکایت می‌کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما