شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : ۱۴۸۸۵
محمد حبیبی منصور:

«بانو» قهرمانی حقیقی و مدلی درست برای زندگی جامعه است

۰
«بانو» قهرمانی حقیقی و مدلی درست برای زندگی جامعه است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"،  مستند سینمایی «بانو» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در کنار 9 مستند دیگر به رقابت می‌پردازد. این مستند روایتگر زندگی پر فراز و نشیب بانو "عصمت احمدیان" از زنان تأثیرگذار اهواز است؛ زنی که خودش و اعضای خانواده‌ او از جمله همسر و سه فرزندش هرکدام به‌نوعی با جنگ در ارتباطند.
محمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» درباره تاثیر ساخت این مستند و نمایش آن در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت بر زندگی عصمت احمدیان گفت: روال طبیعی زندگی بانو عصمت ادامه دارد و با توجه به پختگی که در شخصیت او وجود دارد ساخت مستند تغییری در زندگی اش ایجاد نمی کند اما پس از نمایش این مستند، شناخته شدن ایشان باعث شد تا بابت تمام زحماتی که این سال ها کشیده حس قدردانی ای ایجاد شود که این حس برای بانو عصمت بسیار خوشایند بود.
وی افزود: به هر حال پس از چند دهه حضور در جنگ دفاع مقدس و فعالیت های اخیرش، گروهی مستندساز او را دیده و زندگی اش را تبدیل به مستند کرده اند که همین موضوع مهم است. البته که با توجه به کارهای خیری که انجام می دهد، احتمالا مراجعه برای دریافت کمک های عام المنفعه هم به او بیشتر شده است.
این مستندساز با ابراز تاسف از عدم توجه به قهرمانان واقعی تصریح کرد: متاسفانه در جامعه ما افراد زیادی وجود دارند که مشخصه های یک قهرمان حقیقی را دارند اما چون شناخته شده نبوده و رسانه ها آن ها را پررنگ نمی کنند، دیده نمی شوند. تلویزیون، قهرمانان پوشالی و شاخ های اینستاگرامی را به الگو تبدیل می کند و افراد با این الگوها در زندگی درگیر می شوند و در ادامه چون این الگوها دروغین هستند و رفتار یا زندگی درستی ندارند جامعه دچار آسیب می شود.
وی با تاکید بر این که قهرمانان واقعی به جامعه انرژی و امید می دهند و می توانند الگوی درستی برای زندگی سالم باشند، گفت: نسل تازه با تماشای این قهرمانان واقعی دچار تغییر نگاه شده و به حرکت واداشته می شوند. ما از فردی حرف می زنیم که مدلی درست برای زندگی جامعه باشد و اخلاق، شجاعت، سلامت و عدالت را در جامعه ترویج دهد. همانند بانو عصمت که مصیبت های بسیاری دیده اما با قدرت از تمام آن ها عبور کرده و این مصیبت ها را به پله ای برای حرکت به مرحله بعد تبدیل کرده است.
گفتنی است؛ مستند «بانو» امروز –شنبه 19 بهمن ماه- ساعت 22 در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه نمایش داده می شود.
تیزر مستند بانو را اینجا ببینید
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما