پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴
کد مطلب : ۱۴۸۸۴
کارگردان مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی»

نگاهی انتقادی به جنگ افغانستان دارم

۰
نگاهی انتقادی به جنگ افغانستان دارم
محسن اسلام زاده کارگردان مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی" درباره ویژگی‌های فیلم تازه‌اش گفت: داعش پدیده ای بسیار مهم در منطقه ما و جهان بوده است و طبیعی است که طی سال های اخیر نگاه های بسیار زیادی از سوی فیلمسازان منطقه و غرب روی آن وجود داشته است. این روزها مسئله داعش و تکفیری ها کنترل شده در حالی که اگر به سه سال قبل بازگردیم می بینیم که بسیاری از کشورها در معرض خطر بوده اند.
وی افزود: من در سوریه و عراق فیلم ساختم و فیلمی که در عراق ساختم پیرامون داعش بود. در افغانستان پیش از این به موضوع طالبان پرداخته بودم و همان موقع داعش در حال شکل گیری بود و طالبان نسبت به داعش موضع داشت.
اسلام زاده با تاکید بر این که در مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» تلاش کرده به جای ساخت فیلمی یک طرفه که حاصل همراهی فیلمساز با نیروهای حکومتی است جنگ را از دو زاویه به تصویر بکشد، تصریح کرد: در بخش اول همراه با نیروهای دولتی هستم و پس از آن برای رسیدن به مناطق تحت تسلط داعش وارد فضای طالبان می شوم و جنگ را از آن زاویه هم به تصویر می کشم.
وی مسئله فیلمش را نگاه انتقادی به جنگ افغانستان معرفی کرد و ادامه داد: این جنگ بیش از چهار دهه زمان برده و ما نگاه مردمی که در این منطقه زندگی می کنند را به تصویر می کشیم. مردم در تمام این مناطق یک مدل زندگی دارند و از جنگ و نیروهای مسلح خسته هستند. ما از اکشن های جنگ فاصله گرفته و به زندگی مردم پرداختیم و از مخاطب خواهش کردیم که تحمل کند تا با این نگاه انتقادی مردم آشنا شود.
«زندگی میان پرچم‌های جنگی» روز جمعه 18 بهمن ماه ساعت 22 در پردیس سینمایی ملت روی پرده خواهد رفت و کارگردان این مستند با اشاره به اقدام دبیرخانه جشنواره در آزاد کردن دعوت از مهمانان برای سانس نمایش فیلم در سینمای رسانه امیدوار است که اکرانی خوب در پردیس سینمایی ملت داشته باشد.
تیزر این مستند را اینجا ببنید
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما