چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : ۱۴۷۱۷
مهدی شامحمدی:

بلیت‌فروشی باعث دلگرمی مستندسازان می‌شود

۰
بلیت‌فروشی باعث دلگرمی مستندسازان می‌شود
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، با توجه به فضای محدود و استقبال مخاطبان در دوره های گذشته سینماحقیقت، دبیر سیزدهم تغییراتی را در سیاست های جشنواره اعمال کرد. بر این اساس افرادی که کارت ورود به سالن دارند برای تماشای فیلم نیازمند رزرو رایگان بلیت هستند و تعدادی از صندلی ها هم برای فروش بلیت به صورت حضوری برای افراد بدون کارت درنظر گرفته شده است. بلیت سانس های بعد از ظهر به مبلغ 10 هزار تومان و بلیت سانس های صبح به قیمت 5 هزار تومان به فروش می رسد.
مهدی شامحمدی، مستندساز و تهیه‌کننده ضمن ابراز خرسندی از اجرایی شدن این طرح گفت: در جلساتی که سال‌های پیش با دبیر جشنواره داشتیم یکی از نکاتی که همیشه روی آن تاکید می‌کردیم بحث بلیت‌فروشی و درآمدزایی برای فیلم‌های مستند بود که خوشبختانه در این دوره اجرایی شد.
وی ادامه داد: ما مدعی هستیم که سینمای مستندمان کیفیت بالاتری نسبت به سینمای داستانی دارد، بیش از 80 درصد جوایز بین‌المللی مان متعلق به سینمای مستند است، اما در زمینه درآمدزایی، اکران عمومی و حتی هزینه کردن مخاطب برای تماشای فیلم‌ها چرخه‌ای ناقص وجود دارد. مسوولان ما معمولا به اشتباه مردم و مخاطب را عادت می‌دادند که برای سینمای مستند هزینه نکنند، اما در حال حاضر می‌بینیم که کمپین‌هایی با عنوان فیلم مستند رایگان نیست و ... برای حمایت از سینمای مستند به راه افتاده است.
این مستندساز با مثبت خواندن طرح فروش بلیت در جشنواره سینماحقیقت اظهار کرد: خدا را شکر تصمیم مسوولان اجرایی جشنواره سینماحقیقت در زمینه بلیت فروشی حرکت رو به جلویی است که می تواند باعث دلگرم شدن سرمایه‌گذار، تهیه‌کننده و کارگردانان حوزه مستند شود. در واقع با این پایه‌گذاری می‌توان امیدوار بود که سینمای مستند درآمدش را از مخاطب کسب می‌کند و نه صرفا از نهادهای دولتی.
شامحمدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش بیان کرد: این مسئله سندی است بر این ادعا که سینماحقیقت همیشه نقشه راه، پیشرو و تاثیرگذار بوده است.
این تهیه‌کننده همچنین در پایان تاکید کرد: درآمدزایی را می‌توان یکی از مثبت‌ترین اتفاقات این طرح دانست. این مسئله همواره دغدغه فیلمسازان و دست‌اندرکاران حوزه مستند بوده و این اتفاق که درحال حاضر شاهدش هستیم، بالاخره باید عملی می شد که خوشبختانه به نتیجه رسید. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما