دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب : ۱۴۷۰۹

فورمن علیه فورمن در سینماحقیقت

۰
فورمن علیه فورمن در سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 80 دقیقه‌ای آمده است: فورمن علیه فورمن، یک پرتره‌ی همه‌جانبه از میلوش فورمن، کارگردان برنده‌ی جایزه‌ اسکار اهل جمهوری چک است. این فیلم به‌خاطر تلفیق خلاقانه‌اش از تصاویر ترسیم‌شده روی فیلم‌های موجود و همچنین تصاویری از کلکسیون دوستان و همکاران وی که تاکنون دیده‌ نشده‌اند، بی‌نظیر است. فیلمساز در پشت صحنه و مصاحبه‌ها، مفهوم آزادی و محدودیت‌های آن را به بحث می‌گذارد...
«فورمن علیه فورمن» از فیلم‌های منتخب پنجاه و چهارمین دوره جشنواره «کارلوویواری» بود که تیرماه امسال در جمهوری چک برگزار شد.
در کارنامه‌ی مستندسازی هلنا ترشتیکوا، فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (۲۰۱۶)، مالوری (۲۰۱۵)، دانشگاه خصوصی (۲۰۱۱)، کاتکا (۲۰۰۹)، رنه (۲۰۰۸) به چشم می‌خورد. «یاکوب هینا» نیز فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (همراه با هلنا ترشتیکوا) و تئاتر اسووبودا (۲۰۱۱) را کارگردانی کرده است.
* سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما