يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۱۴۶۲۸

«جایی برای فرشته‌ها نیست» برشی از زندگی زنان است

۰
«جایی برای فرشته‌ها نیست» برشی از زندگی زنان است
به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سام کلانتری کارگردان مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» درباره‌ی موضوع مستند خود توضیح داد: این مستند فیلمی با موضوع دختران تیم ملی «اسکیت هاکی» ایران است که می‌توان گفت این ورزش و پرداخت به آن بهانه‌ای برای وارد شدن به زندگی شخصی این دختران بوده تا این فیلم به نوعی برشی از زندگی زنان اجتماع باشد.
وی با اشاره به علاقه‌اش به ساخت مستند در حوزه بانوان و دختران ایرانی اضافه کرد: احساس کردم دختران اسکیت هاکی پتانسیل حضور در این قصه را دارند و به همین دلیل پایه و اساس فیلم من را تشکیل دادند.
این کارگردان مستند که متقاضی حضور در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است، گفت: اگر «جایی برای فرشته‌ها نیست» برای حضور در جشنواره انتخاب شود، اولین نمایش رسمی خود را در سینماحقیقت تجربه خواهد کرد. قطعاً جشنواره سینماحقیقت مهم‌ترین جشنواره مستند ایران است و می‌تواند در دیده شدن هر فیلمی که در آن انتخاب می‌شود یا در مراحل بعدی موفقیتی کسب می‌کند، موثر باشد.
کلانتری در پایان پیرامون اهمیت موضوع مستند خود توضیح داد: هر فیلمی که درباره‌ی زنان و دختران ایرانی ساخته شود و بتواند توانمندی‌ها و قدرت و عملکردشان را در اجتماع به تصویر بکشد، اتفاق مهمی است. من هم به عنوان کارگردان، اگر بانوان را به عنوان سوژه‌ی کارهایم برای ساخت فیلم انتخاب می‌کنم، باید سعی کنم سختی‌ها، مشکلات و توانمندی‌های آن‌ها را به تصویر بکشم. هر تریبونی که بتوان از آن برای دیده شدن این موضوعات استفاده کرد، بسیار پُراهمیت است؛ مانند جشنواره سینماحقیقت که یکی از مهم‌ترین فضاها برای بیان این موضوعات است.
گفتنی است: از عوامل اصلی این فیلم که سام کلانتری را در ساخت آن همراهی کردند، می‌توان به مهران کاشانی (همکار پژوهشگر)، رضا تیموری (فیلمبردار)، شاهین پورداداشی (صدابردار)، انسیه ملکی (صداگذار)، هایده صفی‌یاری (تدوینگر)، حبیب خزایی‌فر (آهنگساز) اشاره کرد. محمد شکیبانیا هم تهیه‌کننده این فیلم است.
«جایی برای فرشته‌ها نیست» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما