کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نمایش و نقد مستند «عروسی پسر زینت» در کانون فیلم سینماحقیقت

12 آبان 1398 ساعت 17:10

برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد مستند «عروسی پسر زینت» به کارگردانی «فرهاد ورهرام» اختصاص یافته که این فیلم، مستندنگاری از عروسی پسر «زینت دریایی» کاراکتر فیلم قدیمی ابراهیم مختاری است.


به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت 17:30 عصر روز دوشنبه 13 آبان‌ماه 98 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور فرهاد ورهرام (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و اُرد عطارپور (کارشناس میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
در خلاصه موضوع مستند «عروسی پسر زینت» آمده است: «محسن پسر بزرگ زینت در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا دوره‌ی فوق لیسانس را می‌گذراند. برادر و خواهر وی نیز در ایتالیا تحصیل می‌کنند. زینت و همسرش از دوری فرزندانشان دلتنگ‌اند و محسن را راضی می‌کنند تا به جزیره قشم برگردد و دختری روستایی را برای همسری وی انتخاب می‌کنند. این فیلم داستان عروسی سنتی پسر زینت است که به مدت 6 روز در روستای سلخ برگزار شد...»
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: فرهاد ورهرام، فیلمبردار: رضا تیموری، صدابردار: مهرداد عباسپور، صداگذار: مهرشاد ملکوتی، تدوینگر: طاهره حسینی، گوینده: زینت دریایی
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم «عروسی پسر زینت» و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه (13 آبان) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.
 


کد مطلب: 14610

آدرس مطلب :
http://www.cinematajrobi.ir/news/14610/نمایش-نقد-مستند-عروسی-پسر-زینت-کانون-فیلم-سینماحقیقت

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir