شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب : ۱۴۶۰۳

مراسم «یادمان حمید سهیلی؛ چهل روز بعد» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود

۰
مراسم «یادمان حمید سهیلی؛ چهل روز بعد» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، مراسم «یادمان حمید سهیلی؛ چهل روز بعد» از سوی گروه سینمایی «هنر و تجربه» و انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و به مناسبت چهلمین روز درگذشت این مستندساز روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه ساعت ۱۹:۳۰ در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
در این مراسم که مصطفی شیری مستندساز به عنوان مجری حضور دارد، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنروتجربه، ارد عطارپور مستندساز و پژوهشگر و نسرین شکیب همسر زنده یاد حمید سهیلی درباره این هنرمند فقید و آثارش سخنرانی خواهند کرد.
پایان بخش این مراسم نیز نمایش فیلم مستند «معماری ایرانی؛ حلقه شوشتر» درباره معماری شهر شوشتر با پژوهش و کارگردانی زنده یاد حمید سهیلی خواهد بود.
موسسه سینمایی «هنر و تجربه» در مراسم نکوداشت حمید سهیلی که سه شنبه ۲۱ خرداد به همت انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند برگزار شد ضمن تجلیل از سهیلی قول اکران ویژه آثار وی را داده بود ولی در زمانی که برنامه ریزی اکران آثار این مستندساز انجام می شد، وی دار فانی را وداع گفت و به همین منظور موسسه «هنر و تجربه» با همراهی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند مقدمات برگزاری یادمان حمید سهیلی را همزمان با چهلمین روز درگذشت وی تدارک دید.
حمید سهیلی از کارگردان پیشکسوت سینمای مستند ایران، ۳۰ شهریورماه سال جاری در سن ۷۱ سالگی درگذشت.
حمید سهیلی یکی از شناخته‌شده ترین مستندسازان سینمای ایران در حوزه  مستند معماری بود که فعالیت خود را از سال ۵۳ و با دستیاری مجموعه‌های تلویزیونی «آتش بدون دود» و «سفرهای دور و دراز هامی و کامی» آغاز کرد.
او سپس به مدت چهار دهه در حوزه مستند مشغول به فعالیت شد و مجموعه‌های متعددی در زمینه‌های فرهنگ و هنر ایرانی به تصویر کشید. از آثار موفق این مستندساز می‌توان از «بسوی سیمرغ»، «معماری ایرانی»، «رابطه‌های پنهان»، «بافت قدیم شهرهای ایران» و… را نام برد. «قزوین» آخرین فیلم مستند این هنرمند است.
طراحی پوستر یادمان حمید سهیلی را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما