يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۱۴۵۷۲

نمایش «یک کیلو بال مگس» در جشنواره مستند روسیه

۰
نمایش «یک کیلو بال مگس» در جشنواره مستند روسیه
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سی و یکمین دوره جشنواره فیلم مستند روسیه از یکم تا ششم اکتبر 2019 در شهر یکاترینبرگ Yekaterinburg برگزار شد و مستند «یک کیلو بال مگس» ساخته رضا سبحانی در برنامه ویژه مرور سینمای ایران این جشنواره که از قدیمی‌ترین جشنواره‌ای مستند روسیه است، روی پرده رفت.
این فیلم ضمن بررسی مهریه از منظر تاریخی و اجتماعی، به چالش‌هایی که برخی خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند، می‌پردازد و نوع دیگری از مهریه‌های غیر‌متعارف و دلایل و انگیزه‌های چنین خواسته‌هایی که در میان برخی زوج‌های ایرانی طرفدار هم پیدا کرده را به تصویر می‌کشد.
مستند «یک کیلو بال مگس» پیش از این، در چهل و ششمین دوره جشنواره ملل اتریش، بیست و هفتمین جشنواره مردم‌شناسی صربستان و هفدهمین دوره جشنواره فیلم «داکا» بنگلادش نیز به نمایش درآمده بود.
پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی این فیلم مستند 30 دقیقه‌ای رضا سبحانی است. آریا آزادروش (فیلمبردار)، عباس کریمی (صدابردار)، گیسو آزادروش (صداگذار)، آرش اسحاقی (تدوینگر)، حسن نوری (مدیر تولید) و جاوید سبحانی (دستیار کارگردان و عکاس) از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما