يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب : ۱۴۵۶۸

جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد

۰
جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، در شماره پانزدهم از فصلنامه سینما انیمیشن، گزارشی از یازدهمین جشنواره پویانمایی می‌خوانیم.
همچنین در این شماره در بخش مطالعات انیمیشن دو مطلب درباره فضای روایی از ایمی راتل و اریک هرهاث منتشر شده است.
در بخش دیگری از این فصلنامه گفت‌وگوهایی با محسن رضاپور و هاله مودبیان درباره انیمیشن کوتاه «خورده شده»، بهرام عظیمی به بهانه انیمیشن کوتاه «سیم ششم» و امیر هوشنگ معین درباره انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم؟» انجام شده است. «جرمی کلاپین» هم از «بدنم را گم کرده‌ام» گفته است.
در بخش «حرفه انیمیشن: سیلون شومه» با مقدمه‌ای از المیرا باقرزاده، مطالبی با عنوان مروری بر انیمیشن «سه قلوهای بلویل»، مروری بر انیمیشن «شعبده‌باز»، «شومه از شعبده‌باز می‌گوید» و «سیلون شومه تولید انیمیشن «هزار مایل» را آغاز می‌کند» در این فصلنامه قرار گرفته است.
تجربه‌گرایی بخش دیگری از سرفصل‌های این مجله است. در این بخش مطالبی تحت عنوان «گفت‌وگوی اختصاصی با «سیلوی برینگاز»، «درباره مستند انیمیشن نوگرا»، «مروری بر فعالیت‌های گروه مستقل»، «انیمیشن تجربه»، «مروری بر انیمیشن کوتاه»، «9 روش برای طراحی شخصیت»، «نگاهی به دو مستند انیمیشن تجربی جشنواره» و «گفت‌وگو با امین حق‌شناس» می‌خوانیم.
در بخش «پروسه» هم عباس جلالی یکتا از ساخت انیمیشن «پسر دریا» گفته است.
بخش «نقد و معرفی» پایان بخش مطالب فصلنامه سینما انیمیشن است. در این بخش از نگاه واسیلیس کروستالیس انیمیشن «این کیک شگفت‌انگیز!» مورد نقد و بررسی قرار گرفته و نگاهی به انیمیشن کوتاه «بابابزرگ گراز دریایی» و نقدی بوم‌گرایانه بر انیمیشن کوتاه «پیرامون» صورت گرفته است. علاوه بر این مخاطبان می‌توانند مطالبی درباره انیمیشن بلند «رالف اینترنت را به هم می‌ریزد» و حاشیه‌ای بر فیلم انیمیشن «نان‌آور» را در این بخش مطالعه کنند. همچنین تحریریه این نشریه نگاهی به موسیقی متن «شگفت انگیزان» و دیگر ساخته‌های «مایکل جاکینو» و تحلیلی بر انیمیشن «داش آکل» داشته‌اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و زیر نظر معاونت انیمیشن امیر محمد دهستانی، منتشر می‌شود.
علاقمندان جهت تهیه و خرید فصلنامه می‌توانند به اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو به آدرس https://fidibo.com مراجعه کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما